Головна Стисло Палії сухої трави, начувайтеся!

Палії сухої трави, начувайтеся!

3955

З настанням теплої погоди люди частіше почали навідуватися на власні земельні масиви, до лісу, щоб відпочити від напружених буднів.

Але через нехтування громадянами правил пожежної безпеки нерідко виникають пожежі саме на відкритих територіях приватних домоволодінь, лісових масивах та торф’яних зонах. Через халатність людей горить і знищується їхнє майно.

Шацький районний сектор управління ДСНС України у Волинській області вкрай стурбований ситуацією зі спалюванням сухої трави. Нерідко такі пожежі призводять до загоряння розташованих поблизу будівель, відключень ліній електропередач надвисокої напруги, а також пожеж лісових насаджень та торфовищ, у зв’язку з чим державі наносяться значні матеріальні та екологічні збитки. Внаслідок спалювання сухої трави 11 березня 2014 року поблизу с. Залісся вогнем було пошкоджено стіни та покрівлю нежитлового будинку.

Відповідно до 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, а також опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, а також інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов такого дозволу, а також невжиття особою, яка одержала дозвіл на випалювання зазначеної рослинності або її залишків та опалого листя, заходів щодо своєчасного їх гасіння – тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 10 до 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; на посадових осіб – від 50 до 70 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

У ЗВ’ЯЗКУ З ЦИМ ШАЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СЕКТОР УПРАВЛІННЯ ДСНС УКРАЇНИ У ВОЛИНСЬКІЙ ОБЛАСТІ ЗВЕРТАЄТЬСЯ ДО ВСІХ ГРОМАДЯН ІЗ СУВОРИМ ЗАСТЕРЕЖЕННЯМ:

Шановні громадяни! Будьте дуже обережними з вогнем у межах будь-якої природної території. Щоб ваша необережність не стала причиною лісової пожежі, виконуйте такі правила: ніколи не підпалюйте суху траву на галявинах у лісі. Якщо ви побачите, що це роблять інші, зупиніть їх і поясніть, чим небезпечне спалювання трави. Ніколи не розводьте багаття в сухому лісі. Насамперед переконайтесь, що вогнище розташовується на піску або глині. Перш ніж розпалити багаття, згребіть лісову підстилку з місця, де буде вогнище, і навколо нього в радіусі одного метра прокопайте рівець. Перед тим, як піти, залийте багаття водою. Після цього розгребіть попіл і переконайтеся, що під ним не збереглося тліючих вуглин. Не йдіть від залитого багаття, поки від нього йде дим або пара. Про те, чим заливати багаття, подбайте заздалегідь. Ніколи не кидайте непогашені сірники або цигарки. Пояснюйте друзям і знайомим, що їхня необережність може стати причиною пожежі.

Якщо ж ви помітили пожежу чи невелике загоряння трави або тліючу лісову підстилку від покинутого кимось багаття, намагайтеся загасити вогонь самі. Іноді досить просто затоптати полум’я (правда, треба почекати і переконатися, що трава або підстилка дійсно не жевріють, інакше вогонь може з’явитися знову).

Якщо пожежа досить сильна, і ви не можете загасити її самотужки – якнайшвидше сповістіть тих, хто повинен цим займатися. Зателефонуйте до служби порятунку за телефоном 101 і повідомте про вогнище загоряння і як туди доїхати.