Головна Стисло В при­міщенні Шацького лісового коледжу відбулася година пам’яті «Укра­ї­на – це територія...

В при­міщенні Шацького лісового коледжу відбулася година пам’яті «Укра­ї­на – це територія Гідності та Свободи»

10466

Україна – це територія Гідності та Свободи

День Гідності і Свободи як державне свято з’явилося в Україні для того, щоб донести до сучасних і майбутніх поколінь об’єктивну інформацію про доленосні події в Україні – Революцію Гідності. Пам’ятна дата пов’язана з подіями Євромайдану, який почався в листопаді 2013 року після прийняття Кабміном Азарова рішення про припинення підготовки до ратифікації угоди між Україною і Євросоюзом, котре обурило українців.

Саме 21 листопада почалися протести, і на Майдані з’явилися перші намети мітингувальників. А після 30 листопада, коли бійці «Беркута» побили активістів і студентів, кількість протесту­ва­ль­ників зросла в сотні разів. Взимку на Євромайдані сталися криваві зіткнення, в результаті чого загинули мирні громадяни і в Україні з’явилася Небесна сотня.

Щоб вшанувати пам’ять загиблих на Майдані, а також воїнів АТО і всіх патріотів, які віддали свої життя в боротьбі за свободу та територіальну цілісність нашої країни, в селищі, а саме в при­міщенні Шацького лісового коледжу, відбулася година пам’яті «Укра­ї­на – це територія Гідності та Свободи». Ведучі заходу Марія Шпак та Світлана Постернак нагадали присутнім подробиці протесту.

Перед жителями Шацька і студентами виступили протоієрей Ро­ман Скірак, настоятель парафії святого архістратига Михаїла УПЦ КП смт Шацьк, Володимир Бугайчук, заступник голови Шацької РДА, та Сергій Карпук, голова Шацької районної ради. Вони зазначили, що обраний українським народом шлях хоч і важкий, але незворотний – події, які почалися біля монументу Незалежності ввечері 21 листопада 2013 року, тривають і досі. Пам’ять борців за свободу і незалежність України, зокрема загиблих Сергія Мокренка і Сергія Грибука, присутні вшанували хвилиною мовчання, а студенти коледжу поставили кор­зину з квітами до пам’ятника Тарасові Шевченку.

Присутні мали можливість переглянути короткі відеосюжети про трагічні події Майдану. Пісні про багатостраждальну Україну ви­конали Світлана Постернак, Максим Веремчук та Ірина Мокрушенко.

Мирослава ЦЮП’ЯХ