Головна Листи Через аномальну теплу зиму на території Шаччини зацвітають квіти

Через аномальну теплу зиму на території Шаччини зацвітають квіти

2019

Аномально тепла зима, яка спостерігалась в цьому році, призвела до різних несподіваних наслідків. Одним із них є прискорене на місяць зацвітання квітів – первоцвітів, серед яких на території Шацького району є і рідкісні, занесені до Червоної книги України (Підсніжник звичайнийпідсніжник білосніжний (Galanthus nivalis), Білоцвіт весняний ( Leucojum vernum L.), Шафран Гейфеля, або шафран Гейфелів (Crocus heuffelianus) , Черемша, Колба, або Цибуля Ведмежа ( Állium ursínum), Конвалія звичайна, або конвалія травнева (Convallaria majalis), та інші ).

Одні люди ідуть до лісу щоб помилуватись цим прекрасним сезонним явищем, інші збирають рослини щоб принести букет додому, є і такі, що роблять це з корисливих мотивів – для продажі, що в свою чергу призводить до знищення популяцій рослин.

Шацька селищна рада, відповідно до підп. 1 пункту «б» ч. 1 ст. 33 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», має делеговане повноваження – здійснення контролю за додержанням земельного та природоохоронного законодавства, використанням і охороною земель, природних ресурсів загальнодержавного та місцевого значення, відтворенням лісів, тому інформуємо:

  • Торгівля на ринках рослинами, занесеними до Червоної книги України, дикорослими рослинами, заборонена відповідно до абзацу 5 пункту 41 Правил торгівлі на ринках;
  • Торгівля лікарськими і декоративними видами рослин, зібраних в порядку загального користування природними рослинними ресурсами, заборонена ч. 4 ст. 9 Закону України «Про рослинний світ»;

Відповідальність за вказані правопорушення передбачена частинами 1, 2 статті 88-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (порушення порядку придбання чи збуту об’єктів тваринного або рослинного світу) та тягне за собою накладення штрафу від тридцяти (510 гривень) до ста (1700 гривень) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією об’єктів тваринного або рослинного світу чи без такої.

Ті самі дії, вчинені щодо об’єктів тваринного або рослинного світу, які перебували в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, занесених до Червоної книги України, або які охороняються відповідно до міжнародних договорів України, – тягнуть за собою накладення штрафу від ста (1700 гривень) до двохсот п’ятнадцяти (3655 гривень) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією об’єктів тваринного або рослинного світу.

То ж давайте будемо милуватись прийдешньою весною не порушуючи законодавство та без шкоди для довкілля!

До уваги жителів селища!

До уваги жителів селища!