Головна Листи За кошти Держбюджету 14 волинським дітям-сиротам до кінця року придбають житло

За кошти Держбюджету 14 волинським дітям-сиротам до кінця року придбають житло

2243

У цьому році для Волині із Державного бюджету передбачена субвенція у розмірі ­­10 461 500 грн на придбання, будівництво та ремонт житла для дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування. З них 5 100 000 грн розподілено для будівництва житла для дитячого будинку сімейного типу у місті Рожище.  Наразі уже розпочато роботи з будівництва. Сума призначень для придбання житла для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа становить 5 361 500 грн.

Результати використання субвенції обговорили сьогодні в ході селекторної наради  під керівництвом заступника Міністра соціальної політики України Олега Коваля. Участь у відео-нараді взяла заступниця голови облдержадміністрації Світлана Мишковець.

За словами Світлани Євтихівни, на Волині немає проблемних моментів пов’язаних із використанням наданої субвенції з Державного бюджету.

– На сьогодні погоджено пропозиції 14 адміністративно-територіальних одиниць щодо надання їм субвенції з Держбюджету для придбання житла або виплати грошової компенсації, – розповіла Світлана Мишковець. – Усі діти, відповідно до черговості перебування на квартирному обліку, повідомлені, написали заяви про виплату їм грошової компенсації та відкрили спеціальні банківські рахунки. Станом на 19 листопада 2019 року відповідно до помісячного розпису асигнувань кошти перераховані для 10 дітей-сиріт, 6 одержувачам уже зараховані на спецрахунки в «Ощадбанку». Зазначені кошти можуть бути використані винятково на придбання житла.

Також Світлана Євтихівна наголосила, що для однієї дитини-сироти уже придбана квартира у місті Ківерці. Для двох дітей найближчим часом буде житло придбане, наразі триває процес оформлення документів на придбання.

Варто наголосити, що відповідно до формули розрахунку граничної вартості житла, для виплати компенсації за належне житло чи придбання житла необхідно:

– по області:  на 1 дитину – 353090 грн

– на 1 дитину, що має інвалідність – 466990 грн

– для м. Луцька: на 1 дитину – 529635 грн

– на 1 дитину, що має інвалідність – 700485 грн

Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.