Головна Медицина Європейський рівень надання перинатальних послуг на Волині – шанс на життя новонародженим...

Європейський рівень надання перинатальних послуг на Волині – шанс на життя новонародженим дітям

915

Щороку в Україні передчасно народжується близько 20 000 немовлят – кожен п’ятнадцятий новонароджений.

Чи може бути вагоміша мета у суспільства, ніж дати можливість відбутися новому життю? Адже одним із ціннісних вимірів розвиненої цивілізації є важливість людини – від самої її появи на світ.

І європейська інтеграція України – це в першу чергу про цінності. Саме з дотримання «абстрактних» цінностей з’являються цілком конкретні речі, які змінюють на краще простір довкола. Побутовий комфорт, безпека, якісна медицина та багато іншого є похідними від таких цінностей як повага до людської гідності і прав людини, свобода, рівність, демократія, що є базовими для Європейського Союзу.

У 2020 році в Луцьку запрацювало комунальне підприємство «Волинське обласне територіальне медичне об’єднання захисту материнства і дитинства» Волинської обласної ради. На відміну від багатьох інших подібних закладів в Україні, цей перинатальний центр не перепрофільовували з пологового будинку, а одразу створювали як комплекс.

Майже 15 000 м2, спрямованих на те, щоб пацієнтки з ускладненою вагітністю, проблемами з серцем, нирками, щитовидкою могли безпечно народити та зберегти свого малюка. Завдяки ультрасучасному обладнанню та кваліфікованому персоналу, тут виходжують діток, які народилися з екстремально малою масою тіла (від 500 грамів), приймають майже 3 тисячі пологів на рік, забезпечують 200 відвідувань поліклінічного відділення в зміну. А палати радше нагадують готель, ніж медичну установу.

Такі центри мають бути стандартом для України. І це той шлях, який обрала Україна, крокуючи стежкою європейської інтеграції.

Це – євроінтеграція!

Детальніше про урядову інформаційну кампанію EUкраїна тут https://association4u.in.ua/.

До слові, мета інформаційної кампанії #EUКраїна, яка проходить з ініціативи Віцепрем’єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольги Стефанішиної, за підтримки Представництва ЄС в Україні European Union in Ukraine та проєкту ЄС Association4U – показати «секторальний» вимір євроінтеграції. Те, як європейські цінності та принципи втілюються в різних сферах і змінюють на краще життя українців.

Мета інформаційної кампанії #EUКраїна, яка проходить з ініціативи Віцепрем’єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольги Стефанішиної, за підтримки Представництва ЄС в Україні European Union in Ukraine та проєкту ЄС Association4U – показати «секторальний» вимір євроінтеграції. Те, як європейські цінності та принципи втілюються в різних сферах і змінюють на краще життя українців.

Офіс Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції

Комітет Верховної Ради України з питань інтеграції України до ЄС

Урядовий офіс координації європейської та євроатлантичної інтеграції

Управління інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації