Головна Медицина У Нововолинську відкрили новий медичний заклад, що зможе обслужити 7000 жителів

У Нововолинську відкрили новий медичний заклад, що зможе обслужити 7000 жителів

1773

Інфраструктура міста Нововолинськ покращилася завдяки ще одному медичному закладові, відкриття якого відбулося сьогодні, 16 жовтня. Оглянути якість виконаних робіт та привітати трудовий колектив амбулаторії загальної практики сімейної медицини завітали заступник голови облдержадміністрації Анатолій Костик, міський голова Віктор Сапожніков та його перший заступник Андрій Сторонський.

АЗПСМ № 2 вдалося відкрити завдяки модернізації приміщення, розташованому у місті по пров. Поштовому, 1, за кошти спільного проекту МОЗ України та Міжнародного банку реконструкції та розвитку «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей». Загальна вартість будівельних робіт склала більше 5 млн грн. До слова, будівництво цього об’єкту розпочалося ще у січні 2019 року,  однак,  у зв’язку з відсутністю фінансування, роботи були призупинені та відновилися лише у липні цього року.

Відтепер, завдяки відкриттю нової амбулаторії, близько 7 тис. жителів міста матимуть змогу отримувати кваліфіковану медичну допомогу, яку надаватимуть  3 сімейних лікарі та 2 педіатри. У просторому приміщенні, площа якого складає майже 200 кв м., обладнані процедурний кабінет, ЕКГ та кабінет щеплень, а також створений куточок для дітей.

Слід зазначити, що це перша з чотирьох АЗПСМ у Нововолинську, де дотримані усі вимоги інклюзивності. Наразі це – вимога Світового банку відповідно до європейських стандартів.

«Нова амбулаторія збудована відповідно до найсучасніших вимог. Тут забезпечили можливість безперешкодного доступу людей з інвалідністю, –розповіла заступниця головної лікарки центру ПМСД Людмили Корзонюк, демонструючи присутнім кабінети та медичне обладнання.

Відтак, у будівлі не лише облаштований пандус, а й встановлені тактильні інформаційні покажчики на підлозі, які полегшать пересування всередині закладу особам з порушенням зору, а на стінах – звукові смуги. Окрім того, на табличках біля кабінетів написи, окрім звичайного шрифту, зроблені й шрифтом Брайля.

Заступник голови облдержадміністрації Анатолій Костик був приємно вражений не лише якістю виконаних робіт, а й створенням якісного інклюзивного середовища у медичному закладі.

«Хочу привітати жителів Нововолинська з відкриттям такого необхідного закладу та подякувати міській владі, яка «йде в ногу з часом» та долучилася до реалізації важливого проекту, – зауважив заступник керівника області. – Ваше місто розвивається, розбудовується інфраструктура, і я сподіваюся, що і надалі ініціативи Президента України та Уряду будуть підтримуватися на місцевому рівні задля благополуччя жителів міста».

Також Анатолій Костик побажав нововолинцям, аби вони, дотримуючись карантинних вимог, з «червоної» епідемічної зони якнайшвидше знову потрапили до «зеленої».

У свою чергу міський голова Віктор Сапожніков наголосив,  що реалізація таких проектів можлива завдяки спільним зусиллям усіх гілок влади та громади, а  наявність таких об’єктів у місті значно полегшить життя людям з інвалідністю.

«Приємно, що відкриваються об’єкти, які слугуватимуть населенню, медикам і загалом нашому здоров’ю, – відзначив мер міста. – У рамках цього ж проекту триває  капітальний ремонт амбулаторії ЗПСМ у смт. Благодатне. На етапі завершення – реконструкція  сучасного  приймального відділення у центральній міській лікарні. Відтак, ми бачимо видимі результати того, що ми йдемо вперед, а українська медицина поступово наближається до європейських стандартів»,– зазначив Віктор Сапожніков.

Управління інформаційної політики та цифрової трансформації облдержадміністрації