Головна Наради, сесії На сесії селищної ради – про землю, дороговартісне вуличне освітлення та конфлікт...

На сесії селищної ради – про землю, дороговартісне вуличне освітлення та конфлікт із священиками УГКЦ

2715

22 грудня під головуванням Миколи Боярчука, в.о. голови Шацької селищної ради, та з участю Сер­гія Віннічука, голови Шацької районної ради, від­булася чергова сесія селищної ради.

Депутати затвердили зміни до рішення се­лищ­ної ради «Про селищний бюджет на 2014 рік», ве­лику кількість часу присвятивши питанню бу­дів­ництва лінії вуличного освітлення по вул. 50 років Перемоги в смт Шацьк, зокрема значній, на їхню думку, вартості проекту – понад 100 тис. грн. (протяжність лінії – 400 м, встановлено 12 опор). Згодом з’ясувалося, що цифри кошторису, який проходив експертизу, не є завищеними, тому виконана підрядником робота зі вста­нов­лення вуличного освітлення буде повністю проп­ла­чена.

Традиційно на декілька годин затягнувся розг­ляд земельних питань. Жителі с. Гаївка чекають на генеральний план, аби, нарешті, скористатися пра­вом на отримання земельної ділянки під бу­дів­ництво. Депутати надали дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земе­ль­ної ділянки для ведення ОСГ учаснику АТО з Ша­цька Миколі Забродоцькому і вкотре відмовили Валентині Радчук, сім’я якої (чоловік-чор­ноби­лець і двоє діток) не має належних умов для про­живання і хоче будувати житло.

Відмовлено і отцю Богданові Іващуку, ад­мі­ніст­ратору громади Різдва Івана Хрестителя УГКЦ, у виділенні ділянки під будівництво в Ша­цьку греко-католицького храму. Більше того, на цей шмат землі, віднайдений самим свя­ще­ни­ком, вже претендує інша людина. На це послі­довне й цілеспрямоване зарубування деякими депутатами питання будівництва храму спершу була досить бурхлива реакція опонентів. Тепер і її немає. Утім, рішення про виділення землі під культову споруду, звісно, рано чи пізно буде прий­няте. Якщо не теперішні, то депутати наступної каденції за нього проголосують. Немає сумніву, що в селищі постане храм найбільш проукраїн­сь­кої церкви, яка за свою історію пережила не один період гонінь та утисків. А випробування й пе­решкоди тільки зміцнять її місцеву громаду. Інша справа – депутати, які свідомо йдуть на конфлікт із церквою і священнослужителями. Їм варто бути мудрішими.

Депутати прийняли рішення про виділення кош­тів на придбання дров учасникам АТО Василю Шепелі, Юрію Цевуху (смт Шацьк), Олександру Ше­пелі (с. Гаївка) та одноразової грошової допо­моги на лікування певним жителям селищної ра­ди. Затвердили план роботи селищної ради на І пів­річчя 2015 року, розглянули питання про врегу­лю­вання видачі будинкових книг та колективну (з 30-ма підписами) заяву жителів с. Гаївка з про­ханням не виставляти на аукціон ділянку роз­міром 0,60 га, а розділити її між тими жителями села, які ще не скористалися своїм правом на зе­мельну ділянку.

Мирослава ЦЮП’ЯХ.