20 квітня голова райдержадміністрації Ігор Корольчук провів чергову нараду з головами сільських та селищної рад, представниками установ та організацій району, в якій також взяли участь голова районної ради Сергій Віннічук, т.в.о. військового комісара Любомльського об’єднаного районного військового комісаріату Роман Гузь та його заступники Василь Дмитрук та Олександр Степанов.
Про хід п’ятої хвилі мобілізації та призову в районі доповідали Василь Дмитрук та Олександр Степанов. Так, Василь Семенович, озвучуючи результати оповіщення чоловіків по сільських радах, зазначив, що головам територіальних громад потрібно більш активно працювати в цьому напрямку, оскільки один з найкращих результатів оповіщення становить лише 30% від плану. Найгірше наш район виглядає і на фоні області. Затягуються і терміни проходження медичного огляду, що також є проблемою. Сьогодні 30 тисяч солдатів Збройних Сил України підлягають демобілізації, і на їхнє місце мають мобілізувати таку ж кількість чоловіків. Результат 4-ї хвилі мобілізації по району – 340 оповіщених, з яких 120 пройшли медогляд, з них 18 було мобілізовано до ЗСУ.
Сільські голови, в свою чергу, розповіли про ті труднощі, з якими стикаються при врученні повісток на медогляд: майже половина тих, хто підлягають оповіщенню, змінили місце проживання (райони і навіть області), багато хто виїхав на заробітки, а тих, хто залишився – важко застати вдома. Звідти і такі показники.
Найкращим варіантом здійснення оповіщення є, за словами Сергія Віннічука, вручення повісток на медогляд створеною спеціальною комісією, в склад якої входять представники сільської ради, військкомату та міліції, як це було організовано у попередні хвилі мобілізації. Разом з тим Ігор Корольчук наголосив на тому, аби працівники військкомату більшу увагу звернули на тих осіб, які затягують із проходженням медогляду та тих, які його пройшли.
Олександр Степанов, інформуючи про призов на строкову військову службу, озвучив такі цифри: загалом оповіщенню підлягає 61 юнак, з них 32-ом вручено повістки, з них же 28 з’явилися на медичну комісію.
Людмила Редько, головний державний ревізор-інспектор Шацького відділення Ковельської ОДПІ, інформувала про організацію роботи в районі щодо декларування доходів та наповнення бюджетів. За її словами, залишається гострим питання декларування доходів громадян за 2014 рік. Загалом же в районі зареєстровано 1 500 одиниць різноманітної сільськогосподарської техніки, 163 громадяни у своїй власності мають більше 2 одиниць сільгосптехніки, а доходи задекларували лише 11 осіб. Тож Людмила Іванівна попросила сільських голів подати список власників сільськогосподарської техніки, які її використовують не лише для власних потреб, а й для заробітку (відповідні листи були направлені сільським та селищній радам). З тими, хто заробляє кошти, використовуючи сільськогосподарську техніку, податковою інспекцією буде проводитися робота щодо декларування доходів та сплати відповідних податків. Сільські голови та керівники району просили податківців посприяти у роботі з підприємцями та власниками баз відпочинку щодо сплати такого виду податку, як податок з доходів фізичних осіб з найманих сезонних працівників у місцевий бюджет, а не за місцем реєстрації підприємця. Це допоможе дещо покращити ситуацію із наповненням районного бюджету.
Про інвентаризацію земель в Шацькому районі доповів Микола Жалнін, головний спеціаліст – юрисконсульт відділу Держземагентства в Шацькому районі. Сільські голови Микола Цвид та Віталій Вирвич розповіли про негативні ситуації зі сплатою орендної плати деякими підприємствами та організаціями, які діють на територіях їхніх сільських рад. Голова РДА, в свою чергу, пообіцяв спробувати владнати ці проблеми в області з користю для обох територіальних громад. Адже земельний ресурс – це та сфера, яка приносить району прибутки, і її потрібно використовувати раціонально, створювати для інвесторів, які будуть брати в оренду землю, сприятливі умови для ведення бізнесу. Такий крок дасть можливість залучити значні інвестиції, створити нові робочі місця.
Віта ШЕПЕЛЯ.