Шацький район – особливий на туристичній карті Волині. Сюди приїжджають усі ті, хто цінує спокійний відпочинок на берегах незабруднених озер, поблизу лісів; хто надає перевагу здоровому харчуванню і насолоджується чистотою повітря. Для міського жителя тут – справжній рай. Тому й стараються поліщуки, що займаються сільським туризмом, вгодити смаку вибагливих відпочивальників, заманюючи їх до своїх гостинних садиб казковими ідеями. Обласна служба зайнятості уже не перший рік популяризує успішних волинян, які взялися за нелегку справу розвитку сільського туризму. Знаково, що цьогорічний сезон із бліц-навчання власників агросадиб розпочався саме в Шацьку – в приміщенні районного центру зайнятості. 28 травня сюди з’їхалися власники гостинних садиб із Шацького, Любомльського, Рожищенського, Ковельського, Володимир-Волинського, Турійського, Ківерцівського, Іваничівського та Горохівського районів.
– Наше завдання – допомогти вам методично в організації літнього відпочинку, порадити в питанні творення якісного туристичного продукту, спільно подумати над вирішенням наболілих проблем. Все хороше, позитивне, незвичайне, що є в ваших садибах, поширюватиметься серед любителів сільського відпочинку зі швидкістю звуку. Тому не бійтеся фантазувати і придумувати чудодійні ідеї – туристи їх оцінять, – такими словами вітала учасників заходу Раїса Кучмук, директор обласного центру зайнятості.
Сергій Пархонюк, заступник голови Шацької РДА, відзначив, що семінар відбувається на виконання доручення голови Волинської ОДА Бориса Клімчука, який приділяє велику увагу розвитку туризму в унікальному краї, де озера дають заробіток не менше 400 місцевим сім’ям. Чималі кошти держава вкладає в будівництво доріг у районі, каналізування населених пунктів.
Ніна Пахомюк, голова громадського об’єднання «Волинські перспективи», поінформувала про закони та нормативні акти, які регламентують діяльність власників садиб. На жаль, приватні господарі до сих пір не можуть дочекатися від депутатів прийняття Закону «Про сільський зелений туризм». Наразі діяльність у цій сфері регулюється Законом «Про туризм», Законом «Про особисте селянське господарство» і постановою Кабміну «Про порядок надання послуг з тимчасового розміщення і проживання». Представник Ковельської ОДПІ Ірина Войчук переконувала власників гостинних садиб у необхідності їх оформлення як суб’єктів підприємницької діяльності. Це забезпечить соціальними гарантіями на майбутнє.
Вимоги до організації обслуговування туристів виклала у своєму виступі завідувач сектору інспекції з питань захисту прав споживачів Тетяна Хмарук. Озвучила також типові порушення: оформлення куточка споживача в недоступному для туристів місці, відсутність пандусів, позначок про аварійні виходи, неоснащені під’їзні шляхи для інвалідів, недотримання закону про заборону куріння тощо.
Помічник санітарного лікаря Любомльської санітарно-епідеміологічної станції Михайло Шоцький акцентував увагу присутніх на питанні здоров’я відпочиваючих. Він порекомендував власникам агросадиб завчасно потурбуватися про якість питної води, яка буде запропонована туристу, укласти угоди з комунальним підприємством про вивіз сміття, за можливості подбати про його роздільний збір і т.д.
Свій туристичний потенціал Шацький район використовує далеко не на повну потужність. Такий захід, який провів центр зайнятості, безумовно, сприятиме і популяризації краю, і знайомству власників агросадиб заради обміну досвідом, і спільному вирішенню проблем.
Мирослава ЦЮП’ЯХ.