Головна Наради, сесії У Шацьку реорганізують медичний заклад в некомерційне підприємство

У Шацьку реорганізують медичний заклад в некомерційне підприємство

2842

Понад рік тому в Україні стартувала медична реформа, в рамках якої передбачено впровадження багатьох кардинальних змін в системі охорони здоров’я. «Пройдуть» ці зміни не лише на «верхах», а й на первинному та вторинному рівнях медицини.

До реформування закладів охорони здоров’я активно готуються і в Шацькому районі. Так, низку медичних питань, які пов’язані з реформуванням галузі, депутати Шацької районної ради розглянули 12 квітня на по-зачерговій сесії, яку провів голова Шацької районної ради Сергій Карпук та в якій взяли участь Василь Голядинець, голова Шацької райдержадміністрації, та Володимир Дибель, генеральний директор ТМО Любомльського і Шацького районів.

Спочатку депутати надали згоду на виведення медичних закладів первинної ланки, що знаходяться на території Шацького району, зі складу КЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги Любомльського і Шацького районів». Про це докладніше розповіла депутатам Ольга Сахарук, керуюча справами Шацької районної ради. «Попередньо це питання розглядалося на профільній комісії, і у зв’язку з тим, що з 1 липня 2018 року заклади охорони здоров’я первинної ланки фінансуватимуться в іншій формі та за іншим принципом, постала потреба реорганізації наших закладів в комунальні некомерційні підприємства, як того вимагає законодавство», – зазначила Ольга Петрівна.

У 2012 році рішенням Шацької районної ради було створено комунальний заклад «ЦПМСД Любомльського і Шацького районів», відповідно зараз майно та заклади, які знаходяться на території Шацького району, будуть виведені з-під спільної власності двох районів та перейдуть у підпорядкування Шацької районної ради як некомерційні підприємства. Депутати підтримали створення спеціальної комісії з передачі медичних закладів первинної ланки та майна, а також встановили дату, до якої процес передачі має бути завершеним – це 1 червня 2018 року.

Далі – питання про реорганізацію комунального закладу Шацька районна лікарня в комунальне некомерційне підприємство «Шацька районна лікарня Шацької районної ради». Як знову ж таки інформувала депутатів Ольга Сахарук, для того, аби медична галузь району отримувала медичну субвенцію, заклади мають реорганізуватися в комунальні некомерційні підприємства. Депутатам пропонувалося затвердити створення у складі Шацької районної лікарні відокремлений структурний підрозділ без права юридичної особи «Центр первинної медико-санітарної допомоги Шацького району» а призначити виконуючою обов’язки керівника Катерину Жданову-Кузько, за що вони проголосували одноголосно. Згодом, як пояснила Ольга Сахарук, після завершення процедур реорганізації, керівник цього підрозділу буде призначатися на конкурсній основі. Поки що депутати затвердили й персональний склад комісії із реорганізації (голова – Світлана Крецу, головний лікар Шацької районної лікарні), та визначили кінцеву дату, до якої потрібно подати на затвердження районної ради передавальний акт – це 15 червня 2018 року.

Розглянули та затвердили депутати на сесії й інше питання – про встановлення розміру кошторисної заробітної плати на 2018 рік, який враховується при визначенні вартості будівництва об’єктів, що споруджуються із залученням коштів районного бюджету, про що інформувала Ольга Романська, начальниця відділу містобудування, архітектури та ЖКГ Шацької РДА. За її словами, задля оптимальності розрахунків та спрощення роботи пропонується встановити цей розмір на рівні 7 800 грн., що відповідає середньому розряду складності робіт (3,8) для звичайних умов будівництва (аналогічне рішення прийнято обласною радою, є потреба у прийнятті цих рішень органами місцевого самоврядування). Депутати також проголосували за це рішення одноголосно.

Віта ШЕПЕЛЯ