Головна Наради, сесії В Шацьку триває підготовка до початку сезону відпочинку

В Шацьку триває підготовка до початку сезону відпочинку

5103

26 травня в залі Шацького лісового коледжу відбулася нарада з участю керівників району та селища, власників баз відпочинку та торгово-розважальних закладів, представників контролюючих органів. Мета зібрання – підготовка рекреаційних закладів до нинішнього сезону відпочинку.

Василь Голядинець, голова Шацької райдержадміністрації, у своєму виступі повідомив, що на даний час розпочато роботу зі створення на території Шацького району курорту державного значення – відповідно до Стратегії розвитку Волинської області до 2020 року та Програми розвитку туризму та рекреації у Волинській області на 2016-2020 роки.

На сьогодні в місті Одеса відбулась перша робоча зустріч з питань реалізації проекту «Курорт – Шацьк». Під час зустрічі до­сягнуто домовленостей щодо проведення у першому півріччі цього року бальнеологічних досліджень у Шацькому районі, проведення конференції на рівні міністерств, відомств та регіонів щодо роз­витку курортної справи в Україні, а також ініціювання будівництва МАПП «Адамчуки-Збереже» із метою посилення туристичного по­тенціалу території Шацьких озер.

Окрім того, розпочато роботу щодо залучення інвестицій у будівництво закладів санаторно-курортного типу, які б працювали увесь рік.

Також Василь Володимирович поінформував присутніх про план розвитку рекреаційної території Шацьких озер, зокрема роз­будови інфраструктури, на найближчі роки. Будівництво дороги з Рівненської сільської ради Любомльського району до села Адам­уки, капітальний ремонт дороги по вулиці Шковороди в смт Шацьк (з центру селища – в напрямку Світязя) і встановлення світло­фора, частини дороги по вулиці Жовтнева в Світязі (набережна озера Світязь), початок будівництва очисних споруд у селі Світязь, реалізація проекту вартістю 6,4 мільйона євро з каналізування населених пунктів, розміщених біля озер (Шацька, Світязя, Пульма, Гаївки та урочища Гряда) – такими є плани на найближчі роки.

Сергій Віннічук, Шацький селищний голова, довів до відома вла­сників баз інформацію про реалізацію (за рахунок співфінан­сування) проекту реконструкції центральної дороги урочища Гряда. На сьогодні селищна рада профінансувала виготовлення проектно-кошторисної документації, відповідно до якої реалізація проекту обій­деться майже в 10 мільйонів гривень.

– Сума дуже велика, тому зараз ми пишемо проект, до впро­вадження якого хочемо залучити європейські кошти. Вимушені відкласти початок робіт із реконструкції дороги до часу, коли стануть відомі результати конкурсу, – відзначив Сергій Ми­колайович.

Крім того, селищна рада написала проект на 400 тисяч євро, який уже пройшов перший етап відбору. Він передбачає будівництво кемпінгової стоянки та облаштування пляжу на території ни­ніш­нього наметового містечка.

Іван Коваль, начальник КП «Будинкоуправління», ознайомив учасників наради із роботою підприємства, вказавши на основні проблеми благоустрою зони відпочинку Гряда: перевантажений в літній сезон пляж, бази, які не функціонують і псують вигляд уро­чища, пустку в самому центрі Гряди – на місці бази відпочинку Яну­ко­вича-Азарова, власники якої вивезли будинки і частину огорожі, тощо. Зі слів Івана Федоровича, обласна рада профінансу­вала разом із селищною радою (відповідно 1 млн. 400 тис. грн. та 100 тис. грн.) придбання двох сміттєвозів, тому з часом тверді побутові відходи вивозитимуться комунальниками ще більш оперативно. Також по Шацьку будуть встановлені 20 контейнерів для пластику і для скла.

Відділ Державного нагляду за дотриманням санітарного зако­нодавства управління Держпродспоживнагляду в Шацькому райо­ні – це структура, яка замінила ліквідовану санітарно-епідемі­оло­гічну службу. Начальник відділу Тетяна Савош нагадала власникам баз норми і правила організації безпечного відпочинку. Територія відпочинкових закладів повинна мати огорожу, освітлення, ви­віску, доріжки з твердим покриттям. З-поміж іншого – належне кад­рове забезпечення, приведення харчоблоків у відповідність до санітарних вимог, забезпечення якісною питною водою, облаш­тування пляжів та місць для купання, проведення лабораторного дослідження озерної води, договір на вивезення сміття тощо.

Раніше відповідальність за безпечний відпочинок покладали на санітарно-епідеміологічну службу, зараз – на суб’єктів гос­подарювання, – наголосила Тетяна Савош.

Готуються до початку сезону відпочинку і у Шацькому відділенні поліції. Зі слів начальника Віталія Мархальчука, у Шацьку та інших ку­рортних населених пунктах охорону громадського порядку здій­сню­ватимуть як місцеві поліцейські, так і правоохоронці з області.

– У Шацькому районі ріст злочинності відбувається в літній сезон. Так, минулого року з 1 червня по 31 серпня було скоєно 85 кримінальних правопорушень, а за цілий рік – 199. Найбільш поши­рені: крадіжки приватного майна – 39 випадків протягом сезону (за рік – 67), крадіжки мобільних телефонів – 20 (за рік – 28), крадіжки з магазинів – 2 (за рік – 4), ДТП – 9 (за рік – 19), нанесення тілесних ушкоджень – 5 (за рік – 30), злочини, пов’язані з нарко­тиками, – 2, розбійний напад – 1, шахрайство – 1, – відзначив Віталій Вікторович.

Начальник поліції рекомендував присутнім встановити на базах відпочинку відеокамери і особливо наголосив на необхідності ре­єстрації відпочивальників. Оскільки якщо незареєстрований відпочивальник скоює злочин, то неможливо встановити його особу і притягнути до відповідальності.

Сергій Карпук, голова Шацької районної ради, повідомив, що в районі створений єдиний реєстр здавачів баз відпочинку – для того, аби запобігти діям шахраїв. Так, минулого року аферист ви­ма­нив у відпочивальників з Одеси аванс за відпочинок у Пульмі, а такого будинку і навіть адреси в селі не виявилося. Відтепер ко­жен, хто бронює в районі кімнату для відпочинку, може зайти на сайт і переконатися, що за вказаною адресою дійсно приймають відпочивальників. В свою чергу, кожен суб’єкт господарювання може внести інформацію про власну базу відпочинку у тій сільській раді, на території якої вона розміщена.

Андрій Цвид, головний інспектор Шацького районного сектору УДСНС, у своєму виступі зауважив, що є бази відпочинку, проти­пожежний стан яких не відповідає нормам. Так, 57% оздоровчих закладів району не обладнані пожежною сигналізацією, у 29% – не проведене вогнезахисне просочування з метою підвищення сту­пе­ня вогнестійкості, 6% – не в повній мірі забезпечені вогнегас­никами. Для прикладу, з 2007 по 2017 роки на об’єктах відпочинку району трапилося 6 пожеж, в одній з них загинула людина. На що варто звернути увагу власникам баз? Найперше, зі слів інспектора, слід привести в належний стан електрогосподарство, забезпечити приміщення вогнегасниками, на території облаштувати зону паркування для автотранспорту з обов’язковим вільним доступом до об’єктів та водойми – у випадку пожежі.

На тому, що цього року у районі продовжать вести жорстку бо­ротьбу з нелегальним працевлаштуванням, наголосила Олена Со­рокіна, головний державний інспектор відділу з питань додержання законодавства про працю управління Держпраці у Волинській області. З її слів, за результатами роботи тимчасової комісії Шацької районної ради фахівці відділу провели обстеження торговельних закладів.

– Хоча пів-Світязя тоді закрилося, утім, нам вдалося пере­ві­рити декілька закладів. До речі, за результатами наших пе­ревірок на підприємців, які офіційно не оформили своїх пра­ців­ників, нак­ладаються штрафні санкції в розмірі 30 мінімальних заробітних плат, – повідомила Олена Миколаївна.

Незабаром такі інспекції праці будуть створені при місцевих громадах. Працівники будуть наділені контролюючими повноваженнями, матимуть право без попередження здійснювати перевірки і накладати штраф.

На проблемних моментах сплати податків підприємцями наго­лосила у своєму виступі Світлана Сулік, начальник Шацького від­ділення Ковельської ОДПІ:

– У період туристичного сезону в нас існує великий резерв наповнення районного бюджету, проте цей резерв залишається невикористаним. Деякі підприємці відмовляються сумлінно сплачувати податки. Ми плануємо провести інвентаризацію баз відпочинку і виявити ті відпочинкові заклади, які паразитують у районі. Матеріали за результатами інвентаризації ми передамо в управління Держпраці, де на кожного, хто ухиляється від сплати податків, будуть накладені штрафи.

Виступив на нараді і Олександр Ткачук, державний інспектор відділу оперативного контролю державного управління екології та природних ресурсів. Зробив акцент на важливості діяльності в правовому екологічному полі, озвучив список необхідних для цього документів і дозволів: договір оренди земельної ділянки або державний акт на право власності, угода з комунальним під­приємством про вивезення ТПВ та рідких нечистот, дозвіл на спе­ціальне водокористування (в кого є свердловини) тощо.

Ігор Сидорук, заступник директора Шацького національного при­родного парку, повідомив учасникам наради, що нещодавно парк погодив в усіх інстанціях плату, яку будуть стягувати з приїжджих туристів на екологічному посту «Венське». Кошти вноситимуться не за в’їзд на територію ШНПП, а за використання рекреаційних ресурсів.

– На всі роботи, які виконує парк, ми повинні заробити гроші. В Законі України «Про природно-заповідний фонд» вказано, що національні парки мають право брати з приїжджих плату за відвідування особливо цінних об’єктів. Таким у нас є озеро Сві­тязь, яке належить до семи природних чудес України.

Валерій Левконюк, в.о. директора Любомльської філії ПрАТ «Волинь­обленерго», відзвітував про зроблену роботу, відзначив­ши, що в період літнього сезону у самому тільки селі Світязь споживають третину електроенергії всього району. Надмірне навантаження ви­магає постійного вдосконалення, реконструкції системи електро­мереж та будівництва нових розвантажувальних підстанцій. Серед проблем – нестача потужностей та підключення до електромережі нових кварталів.

Мирослава ЦЮП’ЯХ.