Головна Наради, сесії Як виконуються делеговані повноваження Шацькою селищною радою

Як виконуються делеговані повноваження Шацькою селищною радою

2901

На колегії Шацької райдержадміністрації, яка відбулася 11 жовтня під головуванням Василя Голядинця, голови Шацької РДА, розглядалось чотири питання.

З них чи не найдовше тривало заслуховування інформації про виконання делегованих повноважень та дотримання вимог чинного законодавства виконавчим комітетом Шацької селищної ради, про що розповіла керівник апарату Шацької РДА Лариса Демакова. Протягом року Шацька селищна рада працювала над реалізацією 18 програм, в тому числі й програми соціально-економічного розвитку Шацької селищної ради. Жителі населених пунктів забезпечені доступом до товарів першої необхідності (на території ради знаходиться 75 закладів торгівлі, з них 64 – в смт Шацьк). Шацька ОТГ – лідер серед громад області по розробці проектів. Органом місцевого самоврядування підготовлено 7 проектів, що фінансуватимуться в 2017 році за рахунок коштів субвенції з державного бюджету на формування інфраструктури селищної ради, два проекти фінансуватимуться за рахунок коштів субвенції на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку територій. Серед проблемних питань – недостатня робота в частині забезпечення населення центральним водопостачанням (з 11 населених пунктів селищної ради частково мають водопостачання лише у трьох), відсутнє транспортне сполучення по деяких селах, влітку не було організовано табори відпочинку по школах, хоч для цього є всі можливості (не враховуючи те, що були закуплені путівки в табір «Світязь» с. Пульмо для оздоровлення 27 дітей незахищених категорій).

Ознайомила Лариса Демакова присутніх з функціонуванням мережі навчальних закладів та позашкільної мережі, закладів культури, наданням комунальних послуг, соціальним захистом громадян, в тому числі й дітей, станом надання медичної допомоги в населених пунктах Шацької селищної ради, розвитком земельних відносин та роботою інших галузей.

У підсумку, заслухавши інформаційну довідку, члени колегії визнали роботу виконавчого комітету Шацької селищної ради задовільною, рекомендувавши усунути недоліки в роботі, серед яких – забезпечувати вчасне освоєння коштів в інвестиційних проектах.

Про виконання програми соціального та економічного розвитку Шацького району за 9 місяців 2017 року розповіла Галина Носуліч, начальник регіонального розвитку, екології та залучення інвестицій РДА. За її словами, проведений моніторинг свідчить про збереження позитивної динаміки розвитку промислового, лісогосподарського та агропромислового комплексу, торгівлі, транспорту, малого бізнесу, зовнішньоекономічної та інвестиційної діяльності. Станом на 1 жовтня в районі діє 34 статистично малих підприємства, 19 закладів ресторанного господарства, на обліку перебуває 424 суб’єкти господарської діяльності – фізичних осіб, та 235 – юридичних осіб. Акцентувала увагу доповідач на впровадженні енергоощадних заходів на об’єктах бюджетної сфери, міжнародному співробітництві (в рамках програми «Польща-Білорусь-Україна» Шацькою РДА було подано спільну заявку по великому інфраструктурному проекту «Покращення екологічної ситуації у Шацькому національному парку шляхом каналізування населених пунктів навколо озера Світязь»), реалізації інших проектів за кошти ДФРР, результатах роботи в галузі сільського господарства (завершився сезон збору врожаю, результати яких є кращими за минулорічні), лісового (діяльність ШНПП та ДП «Шацьке УДЛГ»), питаннях демографічної ситуації, пенсійного та соціального забезпечення.

Про фінансові показники бюджету району за 9 місяців цього року інформував Олександр Бебко, начальник управління фінансів Шацької РДА. До загального бюджету району надійшло 66 млн. 264,7 тис. грн. податків та зборів з урахуванням трансфертів з державного та обласного бюджетів, що становить 92% до затверджених показників, визначених для району на звітний період. Зведений бюджет виконано на 115%, понад плану надійшло 976,2 тис. грн. Свої критичні зауваження висловив Олександр Бебко сільським головам з приводу ненадходження до місцевих бюджетів плати за заготівлю лісових ресурсів (грибів). «А потім звертаються до району і просять гроші на заробітну плату. Сільські голови знають, хто і де займається заготівлею грибів, проте ніяких кроків для наповнення бюджетів не роблять. Допомагати хочеться тим, хто працює», – зазначив головний фінансист району.

Крім власних надходжень, до бюджету району надійшло субвенції з державного бюджету на виплату пільг, субсидій та інших допомог в сумі 32 млн. 165,5 тис. грн., освітньої субвенції в сумі 13 млн. 105 тис. грн., медичної субвенції – 4 млн. 604 тис. грн., базової дотації 2 млн. 931,6 тис. грн., додаткової дотації – 1 млн. 779 тис. грн., іншої субвенції – 4 млн. 233 тис. грн. Районний бюджет за власними доходами виконано на 113%, перевиконання становить 542,8 тис. грн., забезпечено виконання всіх податків та платежів. Податку на доходи з фізичних осіб отримано 397,7 тис. грн., податку на майно – 274,8 тис. грн., єдиного податку – 295 тис. грн., в той же час недоотримано платежів з податків на нерухоме майно, туристичного збору, рентної плати за використання ресурсів місцевого значення. Видатки районного бюджету за 9 місяців становлять 67 млн. 934 тис. грн.

Про роботу Шацького національного природного парку доповідав на колегії новий заступник директора установи Сергій Кузько. Він більш докладно акцентував увагу на науковій та господарській роботі природоохоронної структури: за 9 місяців було посаджено 10 га лісових культур, проведено догляд за лісовими культурами на площі 20 га. Проведено рубок, пов’язаних з веденням лісового господарства, на площі 258 га. Структурою проводяться протипожежні заходи (в районі протягом року не допущено жодного випадку лісових пожеж), 35 осіб притягнуто до адмінвідповідальності за порушення природоохоронного законодавства. В літній період було забезпечено щоденне прибирання рекреаційних об’єктів парку та прибережних смуг озер від сміття, його транспортування та утилізацію на полігон ТПВ. Міжвідомчою науково-дослідною екологічною лабораторією, до складу якої входить парк, створена мережа комплексного екологічного моніторингу, де ведеться контроль стану компонентів геосистем, в першу чергу, в зоні передбачення впливу з розробки родовища Хотиславського кар’єру. Вона складається з 19 тестових ділянок, розташованих поблизу озер ШНПП, зокрема, східного берега озера Світязь. Шацьким парком спільно з білоруськими та польськими партнерами було подано 5 проектних заявок в рамках програми транскордонного співробітництва «Польща-Білорусь-Україна», з яких три проекти пройшли перший конкурсний відбір. Остаточний результат буде відомо в кінці жовтня.

Віта ШЕПЕЛЯ