Головна Наради, сесії Чекаємо на техніку з Європи

Чекаємо на техніку з Європи

2644

Міжнародний проект «Підвищення рівня безпеки користувачів транспортної мережі на прикордонних територіях Польщі, Білорусі, України» ввійшов у завершальну стадію. У грудні минулого року був оголошений тендер на закупівлю семи одиниць техніки для потреб Шацької селищної ради (снігоочисник, дробарка для відходів деревини, самоскид, піскорозкидач, фургон, екскаватор-навантажувач, тракторний віник, зі встановленням GPS-локаторів на транспортні засоби). Всі наступні етапи проекту реалізовувалися вчасно і без перешкод, зокрема процедура розкриття пропозицій від постачальників техніки, створення інтерактивної карти доріг Влодавського повіту та Шацького району, проведення наукового дослідження «Аналіз безпеки руху на дорогах прикордонних територій Польщі та України».

Протягом останніх кількох місяців тривали двосторонні зустрічі і навчання українських і польських партнерів у рамках спільного проекту. 20 березня на території Шацького району вкотре побували поляки. Вєслава Холачука, старосту Влодавського повіту, Вєславу Кадрув, директора управління доріг Влодавського повіту, та інших членів польської делегації зустрічали в с. Світязь Сергій Пархонюк, заступник голови Шацької РДА, Віталій Яльницький, заступник Шацького селищного голови, фахівці дорожніх служб району. Прибули на семінар і лектори з Луцького національного технічного університету: Володимир Кищун, кандидат економічних наук, доцент кафедри автомобілів і транспортних технологій, та Любов Ковальська, доктор економічних наук, професор, завідувач кафедри економіки та підприємництва. Ними відповідно були ґрунтовно висвітлені теми «Дорожні умови і безпека руху» і «Тенденційні особливості розвитку транзитного потенціалу регіону та напрями його оптимізації».

– На зустрічі обговорювалися актуальні питання розвитку дорожнього господарства, наводилися приклади господарювання розвинених країн, застосування ними новітніх розробок у сфері безпеки руху. З великим інтересом сприймали інформацію наші дорожники: Олександр Бакун, начальник Любомльського автодору, та Володимир Федчишин, начальник Шацької дорожньої дільниці Любомльського автодору, одночасно демонструючи перед польськими колегами високий рівень професіоналізму і фахової підготовки. Єдине, що гальмує розвиток нашого дорожнього господарства, це нестача фінансів, – поділився враженнями від зустрічі Сергій Пархонюк, один з ініціаторів проекту.

На даний час усі угоди в рамках проекту підписано, рахунки проплачено. Перепони на даному етапі переходу від слів до діла чинить лише казначейство, затримуючи перерахування коштів. Утім, це вже незначні нюанси. Наприкінці березня чи на початку квітня очікуймо на прибуття в Шацький район перших одиниць техніки з Європи.

Мирослава ЦЮП’ЯХ.