Головна Освіта Вони несуть світло, поки ви шукаєте шлях…

Вони несуть світло, поки ви шукаєте шлях…

4842

Всеукраїнський день психолога традиційно відзначається 23 квітня

Психологи. Хто ж во­ни? Можна багато відпо­ві­дей дати на це запитання. Насамперед, психолог допомагає психічно здоровій людині самій розібратися у своїх проблемах і надалі самостійно їх вирішувати; не осуджує і не карає, контролює стан клієнта тільки за допомогою професійних методик і тільки при особистій зустрічі; опирається на професійні знання, особистий професійний досвід і несе особисту відповідальність за результати; пропонує на вибір кілька рекомендацій, що відповідають можливостям особистості; може не все, бо він не чарівник.

Часто можна почути: «А що ті психологи роблять в школах?». То я відповім, що цим людям набагато важче працювати, адже вчитель-предметник знає, яка тема уроку в нього завтра і в якому класі урок, а психологи повинні бути готові до будь-якої ситуації, яка може виникнути наступного дня. Учень порушує поведінку – кличуть психолога, не прийшов на заняття – шукають психолога,  непорозуміння з однокласниками чи батьками – вирішує психолог… Він має допомогти, вислухати та інколи виконати роль «жилетки», у яку можна виплакатись.

Основним завданням – не розібратися в житті клієнта, а допомогти йому самому розібратися у ньому.

Працівниками психологічної служби обслуговуються 7 загальноосвітніх та 4 дошкільні навчальні заклади Шацького району, у яких працює 14 спеціалістів. До складу входять 11 практичних психологів та 3 соціальних педагоги. Найбільш поширеною діяльністю працівників психологічної служби є індивідуальні консультації, які пов’язані з проблемами у сім’ї та стосунками з однолітками. Конфлікти, непо­розуміння – це те, що часто трапляється у житті. Але ті, хто звертався за до­по­мо­гою, обов’язково знаходять вихід із життєвого лабіринту. Коли поговориш із спеціалістом, то проблема вже стає не такою страшною, адже просто розповівши її,  учень краще розбирається у ситуації та знаходить шляхи вирішення.

Психолог має бути добрим, справедливим, комунікабельним, глибоко розуміти дитину.  Психолог – це той, хто піклується про чистоту храму людських душ, хто творить чудеса, має добре розвинену інтуїцію, дотримується етичних норм, іде в ногу з часом. Психолог не оцінює, не судить…

Все можливо, тільки не варто залишатись один на один і своїми проблемами, адже є психологія –  наука, що протягом  віків допомагала людині знаходити вихід із найскладніших ситуацій. Довіртесь собі, дозвольте психологу вам допомогти, адже ви варті того, щоб бути щасливими.

Тож напередодні Всеукраїнського дня психолога я хочу привітати всіх працівників психологічної служби навчальних закладів. Міцного здоров’я, творчого неспокою, даруйте життєдайну силу всім спраглим, незважаючи на примхи долі, йдіть по життю упевнено і мудро. Адже приємно усвідомлювати, що ти допоміг порадою, добрим ставленням, навіть просто усмішкою, що ти просто потрібен людям!

Олена МОНІЧ,

методист РМК відділу освіти, молоді та спорту Шацької РДА.