Головна Право Платні послуги у відділах державної реєстрації актів цивільного стану в Шацьку

Платні послуги у відділах державної реєстрації актів цивільного стану в Шацьку

3258

Функції з державної реєстрації актів цивільного стану здійснюються безоплатно або, у випадках, визначених законодавством, за умови сплати державного мита. Додаткові послуги, які пропонуються відділами державної реєстрації актів цивільного стану, громадяни зможуть отримувати  за власним бажанням.

Можливість надання відділами державної реєстрації актів цивільного стану  платних послуг передбачена частиною 3 статті 20 Закону України “Про державну реєстрацію актів цивільного стану”, перелік яких затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 22.12.2010 № 1168.  Відповідно до зазначеного переліку розроблено Розміри плати за надання платних послуг відділами державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Волинській області, затверджені наказом Головного територіального управління юстиції у Волинській області 16.02.2017р. №35/7 (зі змінами). Ці послуги не пов’язані з виконанням основних завдань, покладених Законом на відділи державної реєстрації актів цивільного стану.

Платні послуги Шацьким районним відділом ДРАЦС Головного територіального управління юстиції у Волинській області  здійснюються за письмовою заявою фізичних осіб. Оплата за їх надання здійснюється лише в безготівковій формі, шляхом внесення попередньої оплати. Кошти, що надходять від надання платних послуг зараховуються на спеціальні реєстраційні рахунки, спрямовуються до спеціального фонду державного бюджету України.

Надання платних послуг спрямовано на покращення обслуговування громадян під час їхнього звернення до відділу державної реєстрації актів цивільного стану з питань, пов’язаних з державною реєстрацією актів цивільного стану, та сприяє належній реалізації їхніх інтересів.

Так, відділом ДРАЦС, зокрема, надаються платні послуги щодо:

– надання консультацій з питань застосування сімейного та цивільного  законодавства;

– пошуку актового запису без повідомлення заявником даних про рік державної реєстрації актів цивільного стану;

– складання за проханням фізичних осіб заяв про державну реєстрацію актів цивільного стану, про повторну видачу свідоцтв та видачу витягів з Державного реєстру актів цивільного стану громадян;

– видача запрошення із зазначенням дати державної реєстрації шлюбу;

– організація та проведення індивідуальних обрядів державної реєстрації шлюбу, народження, «Ювілейне весілля», обряду «Заручин».

Згідно нещодавно внесених змін до  платних послуг можливо зареєструвати шлюб за бажанням молодят у вихідні та святкові дні, а також провести обряди за межами відділу державної реєстрації актів цивільного стану.

Запрошуємо всіх бажаючих скористатися нашими послугами.

Ми працюємо для Вас!

Підготувала Орися Дужа,

начальник Шацького районного відділу ДРАЦС