За добу аферисти ошукали волинян на майже 50 тисяч гривень. Основними майданчиками для вчинення правопорушень стали – телефонний зв’язок та інтернет.
Придбав токарний станок за майже 20 тисяч гривень на одному із сайтів мешканець Маневицького району. Гроші перерахував через інтернет-банкінг фіктивному продавцю, з яким підтримував зв’язок у соцмережах. Проте ні товару, ні коштів назад громадянин не отримав.
Мешканка Любешівщини купувала у невідомої особи вишиті ікони. Жінка перерахувала 7 тисяч гривень шахраям через термінал самообслуговування. Куплених ікон громадянка не отримала.
Ковельчанина ошукали фіктивні представники служби безпеки банку. Зателефонувавши громадянину, вони вмовили його провести банківську операцію – через платіжну систему поповнити власний мобільний телефон. В результаті – кошти з мобільного рахунку чоловіка зникли, а це понад 5 тисяч гривень.
За всіма фактами шахрайств розпочато кримінальні провадження за статтею 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України. Досудове розслідування триває.
Поліція вкотре просить громадян діяти обдумано у різноманітних ситуаціях:
• ніколи й нікому не повідомляйте ПІН-код та CVV2 своєї банківської карти, а також логін та пароль для доступу в інтернет-банкінг;
• не розголошуйте свої дані, навіть якщо про це просить працівник банку, краще попрощатися з ним та самостійно зателефонувати у відділення. Якщо фінансовій установі, дійсно, потрібна якась інформація, повідомте її під час особистої зустрічі в офісі;
• здійснюйте покупки лише на надійних інтернет-ресурсах, до того ж, ретельно перевіряйте їхню адресу у стрічці браузера;
• користуйтеся доставкою з післяоплатою.
Якщо ви стали жертвою шахраїв – якнайшвидше звертайтесь в поліцію!
Сектор комунікації поліції Волинської області