Головна Політика Брифінг міського голови Володимир-Волинського: остання у році сесія, перейменування та святкові інсталяції

Брифінг міського голови Володимир-Волинського: остання у році сесія, перейменування та святкові інсталяції

630

Міський голова Ігор Пальонка провів традиційний щотижневий брифінг для журналістів місцевих ЗМІ, під час якого відповів на питання, що стосуються різних сфер життя громади.

– Остання доба через погодні умови  видалась непростою для комунальників громади… (Слово правди)

– Комунальна техніка працює на дорогах, які чистять та посипають піщано-соляною сумішшю. У понеділок приступили до роботи близько 17-ї години – спочатку працювали на МАЗі, який ми придбали цього року для «Полігону», а коли потік автомобілів вщух, виїхали трактори. Починали з центральних доріг – Устилузької-Луцької-Ковельської, після чого приступили до бічних. Були нарікання на вулицю Зимнівську, тому дав доручення посипати і її, хоча це повинна робити Служба автомобільних доріг.

– Наші читачі з вулиці Декабристів просили поцікавитися чи не запланована їхня вулиця на наступний рік якщо не на асфальтування, то хоча б на підсипання? (Слово правди)  

23 грудня відбудеться сесія, на якій будемо приймати бюджет та затверджувати перелік доріг, які ремонтуватимемо у 2022-2023 роках. Якщо дана вулиця не потрапила у цей перелік, обов’язково звернемо на неї увагу.

– Які найактуальніші питання останньої у цьому році сесії? (Твій Володимир)      

Найважливіше питання – це прийняття бюджету, адже це головний фінансовий документ, за яким буде жити громада у 2022 році. Бюджет буде непростий, оскільки додається вилучення з бюджету у розмірі близько 19 мільйонів гривень, також невідомо, що буде з ціною на електроенергію. Ріст бюджету передбачається невеликий у порівнянні із 2021 роком, проте вважаю, що бюджет буде збалансований і є шанс на перевиконання. Закладено у бюджеті ряд програм та заходів. Основні з них – це закупівля кисневого генератора для ТМО, завершення ремонту стадіону, реконструкція частини парку «Слов’янський» з облаштуванням дитячо-спортивного майданчика, а також ремонт ряду доріг та дворів багатоквартирних будинків. Надіємось, що наступного року документація по реконструкції валів Городища буде завершена і ми запустимо торги по виконанню робіт. Щодо двох доріг на території сільської місцевості – Новосілки-Орані та під’їзної до Дігтева, віримо, що Служба автомобільних доріг області виконає свої зобов’язання і проведе їх ремонт.

Брифінг міського голови: остання у році сесія, перейменування та святкові інсталяції

Відомо, що Київ вийшов з «червоної» зони. У нас поки що, за інсайдерською інформацією, спостерігається ріст захворюваності. Чи є достовірна інформація щодо цього? (Місто вечірнє)

Щодня отримую інформацію від наших медиків щодо ситуації із рівнем захворюваності, тому можу запевнити, що ріст у нас не спостерігається. Проте наразі Волинська та Запорізька області єдині в Україні, які лишаються у «червоній» зоні. Це стосується не лише кількості хворих, а і вакцинації. Проте, сподіваємось, що ситуація поліпшиться і Волинь перейде у зону, де карантинні обмеження будуть послаблені.

– Верховна Рада прийняла рішення щодо повернення історичної назви місту Володимиру-Волинському. Коли у зв’язку з цим планується перейменування закладів освіти та комунальних підприємств міста? (Волинська газета)

Відповідна постанова ВРУ, підписана головою Верховної Ради, уже опублікована у газеті «Голос України», відтак вступить у дію 31 грудня цього року. Відповідно до цього ми на своїх бланках, або в рішеннях міської ради будемо змінювати назву міста на «Володимир». Щодо зміни назв та статутів, то це наразі спірне питання, адже із перейменуванням змінено лише місце реєстрації, а засновником лишається Володимир-Волинська міська рада, адже громада назву не змінила. Це питання лишається відкритим, оскільки у цьому процесі ми, мабуть, будемо першопрохідцями в Україні. Чекаємо наразі роз’яснення з Мінрегіону та профільного комітету Верховної Ради.

Брифінг міського голови: остання у році сесія, перейменування та святкові інсталяції

– Чи отримали ви вже тисячу за вакцинацію і на що плануєте її витратити? (Волинська газета)      

Картку на отримання тисячі уже оформив, а на що витрачу, то ще пораджусь з родиною.

– Місто уже зарядилось новорічним настроєм – є ялинка, ілюмінація. А як в інших населених пунктах громади? ( Слово правди)

– У сільських населених пунктах ялинки встановлені лише в школах та садочках, де проходитимуть новорічні ранки. На вулиці ялинок не вбирали, адже не надходило відповідних пропозицій від старост.

– Коли планується облаштування катка? (БУГ)

– Погода сприяє, тож збираємось зробити це уже найближчими днями. Каток буде розміщено біля КМЦ. Додамо також невдовзі до святкових інсталяцій у центрі міста і фотозону із написом «2022», яка уночі буде підсвічуватись. Розпочали уже встановлення і дерев’яних будиночків для торгівлі, яка буде здійснюватись у межах різдвяного ярмарку.

Брифінг міського голови: остання у році сесія, перейменування та святкові інсталяції

Брифінг міського голови: остання у році сесія, перейменування та святкові інсталяції

Джерело