Головна Політика Фінансування об’єктів «великого будівництва» на Волині: напрацьовані пропозиції щодо перерозподілу коштів ДФРР

Фінансування об’єктів «великого будівництва» на Волині: напрацьовані пропозиції щодо перерозподілу коштів ДФРР

934

В області напрацьовані пропозиції щодо внесення змін до розпорядження Кабінету Міністрів України від 12.04.2021 № 297-р «Про інвестиційні програми і проекти регіонального розвитку, що можуть реалізовуватися у 2021 році за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку». Відповідні зміни обговорені під час засідання регіональної комісії з оцінки та забезпечення проведення конкурсного відбору інвестиційних програм (проєктів), що можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку, яке відбулося 8 жовтня 2021 року за участю заступника голови облдержадміністрації Ігоря Чуліпи.

Як зауважив на початку засідання заступник очільника області, необхідність внесення змін виникала, зважаючи на завершення бюджетного періоду та у зв’язку із необхідністю завершення будівельних робіт на об’єктах з високою будівельною готовністю, що фінансуються за рахунок коштів ДФРР, та з метою концентрації бюджетних коштів на пускових у поточному році об’єктах.

Відтак, за результатами обговорення члени комісії прийняли рішення підтримати пропозиції щодо внесення змін до розпорядження Кабінету Міністрів України від 12.04.2021 № 297-р. Зокрема, вирішено зменшити обсяг коштів ДФРР на загальну суму 14,351 млн грн, виділених для фінансування двох інвестиційних проєктів регіонального розвитку, а саме: «Реставраційно-ремонтні роботи пам’яток культурної спадщини «Білого та Сірого будинків Косачів» у с. Колодяжне Ковельського району (у сумі 2,5 млн грн у зв’язку із зменшенням договірної ціни) та «Нове будівництво спортивного комплексу по вул. Незалежності в смт Торчин Луцького району (у сумі 11,851 млн грн у зв’язку із наявним ризиком неосвоєння коштів).

Натомість, вирішено збільшити обсяг коштів ДФРР на загальну суму 14,351 млн грн з фінансування трьох інвестиційних проєктів регіонального розвитку, в рамках яких планується завершити будівництво уже в цьому році. Зокрема, додати кошти члени комісії вирішили для таких проєктів: «Розбудова фізкультурно-спортивної та плавально-оздоровчої інфраструктури Волині» (у сумі 2,5 млн грн у зв’язку із виникненням додаткових робіт), «Нове будівництво мультифункціонального спортивного комплексу на базі практики спортивно-оздоровчого табору «Гарт» на оз. Світязь Шацького району (у сумі 2,851 млн грн у зв’язку із збільшенням кошторисної вартості) та «Будівництво загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів в с Башлики Ківерцівського району Волинської області» (у сумі 9 млн грн у зв’язку із необхідністю коригування кошторисної частини проектної документації).

Нагадаємо, що усі вищезгадані об’єкти будуються в рамках програми Президента України Володимира Зеленського «Велике будівництво».

«Важливо ефективно використовувати бюджетні кошти, які вивільнилися у зв’язку із зменшенням договірної ціни будівельних робіт, або ж якщо ми бачимо, що підрядник не встигає їх освоїти, – зазначив Ігор Чуліпа. – Натомість ми можемо спрямувати ці кошти на об’єкти, які потребують додаткового фінансування та які планується завершити вже до кінця цього року».

Також заступник голови ОДА зауважив, що рішення щодо перерозподілу коштів прийняте регіональною комісією з врахуванням пропозицій від органів місцевого самоврядування, райдержадміністрацій та підрядних організацій.

Управління інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації