Головна Політика Голосування за пенсійну реформу – яскравий прояв безвідповідальності політиків

Голосування за пенсійну реформу – яскравий прояв безвідповідальності політиків

2971

Коли 2 квітня Верховна Рада України розглядала законопроект комуністів про внесення змін до пенсійної реформи, аби прийняти його, не вистачило шести голосів. Відтак деякі опозиційні депутати заходились безапеляційно звинувачувати позафракційних де­пу­татів у провалі голосування. При цьому запальні опозиціонери забули повідомити людям, що саме 10 народних депутатів від опозиції не проголосували за той же законопроект комуністів. Се­ред тих, хто не голосував – Віталій Кличко, Віктор Пинзеник, Ле­ся Оробець, Ірина Луценко, Геннадій Москаль та Олександр Тур­чинов.

Після тих подій я дав прес-конференцію для во­линських журналістів, відвідав вісім полі­ських сіл й всюди розповідав людям про свою позицію. Пенсійну реформу треба змінити. Жінкам пен­сій­ний вік неодмінно слід повернути. Це ті зав­дання, що їх мені та іншим депутатам доручали лю­ди під час зустрічей. Зміни до закону життєво необхідні. Але єдиним правильним у цьому ви­падку є проект авторства депутата від «Батьків­щини» Людмили Денисової. Я пообіцяв людям, що неодмінно підтримаю його під час голо­су­ван­ня.

Так, 17 квітня на голосування винесли три за­ко­нопроекти про внесення змін до пенсійної реформи, авторами яких були Сергій Міщенко, Люд­мила Денисова та Володимир Литвин. Вис­ту­паючи на засіданні від імені трьох мажори­тар­ників з Волині, народний депутат Ігор Єремеєв заявив про те, що ми повністю підтримаємо всі три законопроекти. Заявили про це також кому­ністи й опозиція. Я був переконаний, що, врешті-решт, ми зможемо прийняти зміни до пенсійної реформи та повернути жінкам пенсійний вік від 55 років. Але цього не сталося.

Першим було голосування за законопроект Сергія Міщенка. Результат – законопроект не прий­нято. Забракло всього три голоси! Тоді не про­голосували троє народних депутатів від «Ба­ть­ківщини» – Дзендзерський, Федорчук та Яво­рів­ський. Крім того, були відсутніми при голосу­ванні семеро депутатів від «УДАРу», четверо – від «Батьківщини» та один депутат від «Сво­бо­ди».

Другим за чергою йшло голосування за законопроект Людмили Денисової. Результат – законопроект, знову ж таки, не прийняли. Не вистачило п’яти голосів. Були відсутніми у момент голосу­ван­ня двоє депутатів від «Батьківщини» та п’ятеро – від «УДАРу».

Тре­тім було  голосування за законопроект Володимира Лит­вина. Результат – законопроект не прийнято. Не вистачило 18 «Ба­тьківщина» та «УДАР» не забезпечили присутність своїх де­пу­­татів на такому важливому пленарному засіданні? Люди, на­певне, пам’ятають, що представники цих політичних сил постійно на­голошували на необхідності скасування пенсійної реформи і під час виборів, і після обрання. Тоді чому ж, коли настав час ви­конувати обіцяне, цього не відбулося, хоча й можливості були, і голосів вистачало? Одна річ – ви­голошувати гасла, й зовсім ін­ша – виконувати обіцяне.

Я дотримав своєї обіцянки пе­ред людьми й підтримав законоп­роект Денисової та два інші зако­нопроекти, бо чітко розумію, що коли пообіцяв щось, то маю дот­ри­мати слова. А якщо депутат нех­тує своїми обіцянками та голо­сує всупереч своїй перед­ви­бор­чій програмі – то це вже неповага до людей та політична безвідпо­ві­дальність. Наші люди – не наївні! Вони все бачать і все чудово ро­зу­міють. Тому маю до колег одну пораду – не потрібно вдаватися до маніпуляцій та звинувачень. Нав­чіться, врешті-решт, говорити за себе, а не за когось. І не сло­вом, а конкретною справою. Не вип­равдовуйте своїх невдач чи по­разок діяльністю інших. Якщо маєте власну позицію – то слі­дуйте їй, тримайтеся її. Якщо вже і сталася помилка – зробіть вис­новки, розкажіть про це чесно лю­дям і рухайтесь далі. Коли лю­ди побачать, що ви з ними щирі, вони вам повірять і завжди підтри­мають. Наше життя довше, аніж тер­мін депутатських повно­ва­же­нь, а світ більший, ніж сесійна зала. А волинянам хочу сказати, що історія з внесенням змін до пенсійної реформи – це не крапка! Ми програли битву, але не війну. Питання повернення пенсійного віку для жінок ще не раз порушуватимуть в сесійній залі. Тож вірю, що, врешті, нам вдасться цей закон прийняти та відновити сп­раведливість.

Степан ІВАХІВ, позафракційний народний депутат.