Головна Політика Голова облдержадміністрації Юрій Погуляйко привітав жителів Берестечка з прийдешніми святами

Голова облдержадміністрації Юрій Погуляйко привітав жителів Берестечка з прийдешніми святами

1015

Перебуваючи з робочим візитом на теренах Берестечківщини, голова облдержадміністрації Юрій Погуляйко та його заступник Андрій Ярмольський взяли участь у районному фестивалі «В єдності наша сила». Захід, приурочений до свята Покрови Пресвятої Богородиці, Дня Українського козацтва, Дня захисників і захисниць України та 79-ої річниці створення Української Повстанської Армії відбувся сьогодні, 12 жовтня, у місті Берестечко. До участі в у фестивалі долучилися також голови райдержадміністрацій, територіальних громад, представники громадських об’єднань, козацьких організацій тощо.

Спільно з учасниками заходу, очільник області взяв участь у громадській панахиді за участі митрополита Луцького і  Волинського Михаїла, що відбулася у Свято-Троїцькому соборі Берестечка.

Опісля учасники та гості фестивалю побували у Національному історико-меморіальному заповіднику «Поле Берестецької битви» у селі Пляшева Рівненської області, де поклали квіти до пам’ятника козакам. Також у Берестечку голова облдержадміністрації поклав квіти до пам’ятника Тарасу Шевченку.

Вітаючи учасників фестивалю, голова облдержадміністрації Юрій Погуляйко зазначив, що 14 жовтня в Україні відзначаються кілька подій. Адже саме у свято Покрови Пресвятої Богородиці в Україні вшановують захисників і захисниць нашої держави, відзначається День Українського козацтва та річниця створення УПА.

«Цьогоріч ми починаємо відзначати День захисників і захисниць України. Таке рішення прийняв Президент України Володимир Зеленський, щоб належно вшанувати й жінок, які нарівні з чоловіками беруть участь у захисті суверенітету й територіальної цілісності України, – зазначив Юрій Погуляйко. – Тож вітаю усіх жителів Берестечка,  захисників і захисниць України, козаків та учасників Української Повстанської Армії. Зичу усім міцного здоров’я, козацького духу, Божої ласки, миру та достатку у ваших родинах».

З нагоди Дня захисників і захисниць України голова облдержадміністрації вручив відзнаки двом учасникам АТО/ООС. Відтак, за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету і територіальної цілісності України, сприяння зміцненню патріотичного духу в суспільстві, активну громадянську позицію та з нагоди Дня захисників і захисниць України оголошено подяку голови обласної державної адміністрації учасникам бойових дій антитерористичної операції на Сході України, жителям Луцького району Олександру Твердохлібу (м. Берестечко) та Володимиру Теслюку (с. Новостав).

В рамках фестивалю очільник області відвідав виставки військової і старовинної зброї часів козачини та імпровізованих етнохат, представлені територіальними громадами Луцького району.

У Берестечківському народному історичному музеї Юрій Погуляйко та Андрій Ярмольський переглянули виставку збірки світлин вояків УПА з архіву колишнього КДБ, а у районному Будинку культури – виставку робіт місцевої художниці-майстрині Ганни Бойко-Дергай.

Для гостей фестивалю була розгорнута військово-польова кухня та організований святковий концерт за участю духового оркестру Центру культури та національної пам’яті, військового оркестру Національної гвардії, народних аматорських колективів територіальних громад Луцького району.

Управління інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації