Головна Політика Штат поліції на Волині є одним з найменших в Україні

Штат поліції на Волині є одним з найменших в Україні

3099

Головне управління Національної поліції у Волинській області розглянуло  запит  депутата Волинської обласної ради Костянтина Зінкевича   щодо збільшення штатної чисельності та матеріально-технічного забезпечення Шацького відділення поліції Любомльського відділу поліції.

“Повідомляємо, що в ході реформування органів внутрішніх справ штатна чисельність новостворених підрозділів поліції ГУНП порівняно з чисельністю органів і підрозділів УМВС України у Волинській області скоротилася більш як на п’ятсот одиниць і на даний час є однією з найменших в Україні.

З метою забезпечення більш ефективної профілактики злочинності, оперативного реагування на повідомлення про кримінальні та адміністративні правопорушення, своєчасного прибуття на місце події в територіальних відділах і відділеннях поліції (крім Луцького ВП) за рахунок перерозподілу наявної штатної чисельності створені сектори реагування патрульної поліції. Так, у Шацькому відділенні поліції їх чисельність складає 20 од., з яких 2 посади не укомплектовано. Поліцейські, які входять до груп реагування патрульної поліції, здійснюють виїзди на повідомлення громадян про злочини та інші правопорушення, які надходять до підрозділів поліції по лінії „102”. Зокрема, у Шацькому відділенні поліції середній час призначення наряду для виїзду на подію становить 00.00.59 год. з моменту отримання повідомлення по лінії „102”, а середній час прибуття наряду на місце події з моменту отримання повідомлення становить 00.12.22 год., тобто працівники поліції на відповідні повідомлення громадян повинні реагувати невідкладно (оперативно).
Слід зазначити, що підрозділи реагування патрульної поліції створювалися за рахунок перерозподілу наявної штатної чисельності інших структурних підрозділів територіальних відділів та відділень поліції. У зв’язку з цим штатна чисельність усіх без винятку служб (підрозділів), які входять до структури як апарату ГУНП, так і територіальних органів поліції суттєво зменшилась і практично стала мінімально допустимою. Так, у більшості відділів і відділень поліції області по штату залишилось лише по 1 посаді інспекторів з ювенальної превенції та дозвільної системи, до мінімуму скорочено служби забезпечення (лишилось по 0,5 ставки прибиральника службових приміщень, а посади водіїв взагалі відсутні). Подальше скорочення чисельності будь-якого структурного підрозділу (служби) приведе до зниження ефективності його службової діяльності.

Крім того, слід зазначити, що затвердження структури та штатів апарату ГУНП і його територіальних відділів і відділень, зміна їх чисельності та виділення додаткової штатної чисельності відноситься до компетенції керівництва Національної поліції України.

Враховуючи вищевикладене та незначну (у більшості випадків – мінімальну) штатну чисельність усіх структурних і територіальних підрозділів ГУНП, необхідність забезпечення їх ефективної та повноцінної діяльності в інтересах громадян і держави, констатуємо, що на даний час немає можливості виділити додаткову штатну чисельність Шацькому відділенню поліції за рахунок перерозподілу (скорочення) наявної чисельності інших підрозділів Головного управління Національної поліції у Волинській області.

Слід відмітити, що за 5 місяців 2018 року до Шацького відділення поліції надійшло 574 повідомлення про скоєні кримінальні правопорушення та інші події, з яких 73 – внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань (приблизно в день реєструється 4 повідомлення про події, з них лише 0,5 – кримінального характеру), що значно менше ніж по інших територіальних підрозділах поліції.

Щодо матеріально-технічного забезпечення, то згідно „Норм належності озброєння та боєприпасів, майна радіаційного, хімічного і бактеріологічного захисту та інженерного озброєння”, затвердженого наказом МВС України від 20.11.2013 № 1131, працівники Шацького відділення поліції забезпечені озброєнням та спеціальними засобами на 100 відсотків. У відповідності до наказу МВС України від 12.09.2017 № 966 „Про затвердження штатної чисельності транспортних засобів Національної поліції України”, службовим автотранспортом відділення поліції забезпечене на 70 відсотків. Також, працівники Шацького відділення поліції Любомльського відділу поліції забезпечені одностроєм на 75 відсотків. Найближчим часом, після отримання однострою з ДУ ЦОП НПУ, решта працівників будуть забезпечені форменним одягом.

Одночасно повідомляю, що з настанням літнього курортного оздоровчого сезону і до його закриття, з метою забезпечення публічної безпеки та порядку в місцях масового відпочинку громадян, безпеки дорожнього руху на авто дорогах, з 20 червня 2018 року для виконання цих завдань, в розпорядження керівництва Шацького відділення поліції буде направлено 15 працівників поліції з числа співробітників апарату ГУНП та інших територіальних підрозділів. Дані працівники будуть залучені до несення служби в складі піших та автомобільних нарядів в дитячих таборах, пансіонатах та на базах відпочинку біля озера Світязь у цілодобовому режимі. Також, до виконання цих завдань планується залучити 2 екіпажі працівників Управління патрульної поліції у Волинській області. Крім того, на період літнього оздоровчого сезону, з метою посилення оперативних позицій щодо боротьби зі злочинністю, Шацькому відділенню поліції буде надаватися практична допомога працівниками оперативних підрозділів апарату ГУНП та територіальних підрозділів поліції. Дане питання перебуває на постійному контролі у керівництва ГУНП у Волинській області”, – повідомляє начальник ГУНП у волинській області генерал поліції третього рангу Петро Шпига у відповідь на депутатський запит.