Про це сьогодні, 5 березня, повідомив Голова Національної поліції України під час міжвідомчої наради МВС під головуванням першого заступника міністра внутрішніх справ України Сергія Ярового.
Участь у заході взяли керівники обласних підрозділів поліції, які відповідають за забезпечення публічної безпеки, та представники Консультативної місії Європейського Союзу (КМЄС). Саме європейські партнери останні кілька років надають допомогу Національній поліції у реформуванні підрозділу поліції превенції.
Сергій Князєв наголосив, що у зв’язку з кількома виборчими перегонами, які відбудуться в цьому році, сили поліції сконцентровані на забезпеченні безпеки громадян. Відтак акцент робиться на діяльності поліції превенції, зокрема, поліції діалогу. Глава відомства відзначив, що у 2018 році підрозділи перемовників ефективно спрацювали у кількох регіонах держави.
«Виходячи з цього позитивного досвіду, у березні-квітні ми вводимо в кожній області у блоці поліції превенції штатні посади поліцейських-перемовників. У травні вже повинні мати завершені, повністю укомплектовані штатні підрозділи поліції діалогу. За зразок беремо київський та одеський підрозділи», – наголосив Сергій Князєв.
Глава Нацполіції поставив завдання всім керівникам відповідних підрозділів на місцях до кінця тижня опрацювати та визначитися з необхідними для запуску поліції діалогу критеріями та вимогами. Після цього у зазначений період в територіальних підрозділах мають бути призначені керівники підрозділів поліції діалогу.
«Одразу новопризначені керівники підрозділів перемовників пройдуть етап відповідного навчання. Водночас ви повністю укомплектовуєте особовий склад і направляєте поліцейських на навчання», – сказав Сергій Князєв.
Нагадаємо, більше тисячі поліцейських превентивної комунікації упродовж 2018 року залучалися до понад п’яти тисяч масових заходів. Наразі штатні підрозділи утворені у Вінницькій, Кіровоградській, Одеській, Полтавській, Харківській, Черкаській, Львівській областях та місті Києві.
Департамент комунікації
Національної поліції України