Головна Свято День села Мельники: подарунки, концерт і море яскравих емоцій

День села Мельники: подарунки, концерт і море яскравих емоцій

4184

День села Мельники тра­ди­ційно припадає на 7 серпня. Саме цього літнього дня, коли церква вшановує подію Успіння святої праведної Анни, 19 років тому відбулося освячення місця під бу­дівництво храму. Тепер ве­лич­ний Свято-Аннівський храм є окрасою села Мельники. Про те, щоб він був красивим, охай­ним, справжнім домом Гос­под­нім, дбають і настоятель про­тоієрей Петро Границький, і па­ра­фіяни, і благодійники.

Подвійне свято для селян – храмове і День села – розпо­ча­лося святковим богослу­жінням з участю духовенства Ша­цького та інших благочинь єпархії. Від­служили молебень з освячен­ням води, посповідали і причас­тили парафіян. Після хресного ходу з іконами і хо­руг­вами усіх присутніх окропив свя­ченою во­дою і привітав зі свя­том отець Петро Границький.

Після молитовного благосло­вення організатори покликали міс­цевих жителів і гостей на спо­р­тивні змагання – найбільше зусиль до їх проведення доклав депутат Шацької селищної ради, житель Мельників Юрій Дудар­чук. Глядачам було на що поди­витися, бо серед представлених видів спорту був футбол, пере­тя­гування канату, піднімання гирі, армреслінг. Футбольні матчі закінчилися перемогою гостей – команди з села Піща, ІІ місце діс­талося господарям – команді стар­ших за віком футболістів із села Мельники, ІІІ місце – учням місцевої школи. У зма­ганнях з перетя­гу­вання канату пер­шість здобула ко­манда з села Мель­ники, другою стала ко­манда з села Пу­льмо. Найбільшу си­лу в руках (арм­рес­­лінг) проде­монст­ру­вав житель Мельни­ків Руслан Дударчук. Найбільше разів під­няв гирю Артем Га­лух із села Пульмо, друге місце –  у Ві­талія Антонюка з міс­та Новово­лин­ськ.

У вечірню пору місцеві жителі і гості почали сходитися до центру села. На місці майбутнього скверу на них че­кала чудо­ва нова сцена, бо в минулі роки виступи колек­тивів у День села відбувалися на … причепі ав­то­фур­гона. Щоб створити ком­фор­тне місце відпочинку для жи­телів села Мельники, багато зусиль доклали фонд «Пат­ріоти Волині», Шацька селищна рада і підприємець Михайло Грищук.

Святковий концерт розпо­чали словами вітання ведучі Ольга Гайова і Юрій Дударчук, запросивши на сцену предс­тавників районної і селищної влади. Добрим і працьовитим людям із села Мельники ба­жали усіляких гараздів Сергій Віннічук, Шацький селищний голова, Сергій Карпук, голова Ша­цької районної ради, та Сер­гій Сидорук, перший заступник голови Шацької РДА. Вітальну листівку від народного депу­тата Степана Івахіва зачитав його помічник Володимир Ба­щук, а також вручив подарунки рекордсменам села: найстар­шому жителю Тарасу Поцьоху, батькам наймолодшого жи­те­ля – Данила Дударчука, «швид­­кій допомозі» села мед­сестрі Ніні Постернак, громад­ському діячеві Вірі Дударчук. Впро­довж свята заслужені по­да­рунки отримали електрик Пет­ро Крат, фермер Лідія Шев­чик, золотий голос села Світ­ла­на Пос­тернак, реалізатор на­й­с­­ві­жішої і найсмачнішої риби Ва­лентина Ду­дарчук та інші.

Найцікавіше почалося тоді, коли сцену заполонили місцеві та приїжджі виконавці та творчі колективи. Розважали глядачів ан­самблі «Марічка» клубу села Мельники, «Лісова пісня» од­ной­­­­менного санаторію, «Моло­дички» Шацького міського бу­динку культури, вокальний ко­лек­тив «Благовіст» (місто Бре­с­т Республіки Білорусь), дует «Жива пісня» (місто Луцьк), гу­мо­рист із села Мельники Ка­терина Стаднік, місцеві соло­вейки Світлана Постернак, Ма­рина Забродоцька, Олена Ска­бук, Валентина Дударчук та інші.

На святі діяла безпрограшна лотерея (організатори дякують за допомогу в продажу квитків Надії Дударчук), головний приз якої – електросушка від фонду «Патріоти Волині» – дістався міс­­цевому жителю Анатолію Ду­­дарчуку.

У конкурсі «Караоке», органі­зованому В’ячеславом Ліля­ке­вичем, перемогу здобула юна жи­телька села Мельники Ма­р’яна Крат.

Родзинкою свята стала «Ко­за­цька кухня» зі Львова. Для тих, хто прийшов на свят­ку­вання, смачні страви україн­ської національної кухні готував особисто директор приватної фірми Ігор Малюга. Чого тут тільки не було! І смажені на вогні ковбаси, і свиняча ру­ль­ка, і запашний бограч, і плов, і ку­ліш, і шашлик. На десерт – ароматний узвар.

До самого ранку молодь тан­­цювала на дискотеці, яку про­вели працівники Волинської обласної філармонії.

Зі слів очевидців, свято вда­лося на славу, і своєю атмос­ферою, гарним настроєм лю­дей, позитивними емоціями за­па­м’ятається всім надовго. Яскра­вим його зробили селищ­ний голова Сергій Віннічук, за­відуючий місцевого клубу Федір Гірич, місцеві депутати, творчі колективи, всі небайдужі люди і благодійники.

Мирослава ЦЮП’ЯХ.