Головна Свято Як у Мельниках колядували – народженого Христа прославляли

Як у Мельниках колядували – народженого Христа прославляли

2781

Хто тільки не навідався на Василя до господи Ніни Вирович і Федора Гірича! Привітні хазяї ледве встигали двері відчиняти, вітаючи на порозі колядників і щедрувальників, духовних осіб і парафіян, професійних музикантів та аматорів. Усім були раді, бо ж ті прийшли на новорічно-різдвяне дійство «Три празники в гості» з великим багажем величань і добрих зичень, з повними торбами зерна – символу достатку.

А відбувалося веселе зимове свято в клубі села Мельники, куди 14 січня з’їхалися колективи сільських клубів та церковні хори Шацького благочиння. Честь зробити зачин благої справи випала народному ансамблю «Молодички» Шацького МБК, що підкорив шанувальників народної творчості виконанням старовинної колядки «Гей, лелія» (її свого часу співала бабуся найстаршої з учасниць колективу) та інсценізацією обряду водіння Кози. Далі на сцену піднімалися колядники з ансамблю народних інструментів «Веретено» Шацького РБК, Шацької дитячої музичної школи, ансамблю «Лісова пісня» однойменного санаторію, аматори сцени з сіл Піща разом з настоятелем місцевого храму отцем Іоанном, а також з Прип’яті, Острів’я та інших населених пунктів району (крім Світязької сільської ради). Порадували піснеспівами і церковні хори. Особливо щиро прославляли народження Богонемовляти хори Свято-Миколаївського  храму села Пульмо, Свято-Онуфріївського з Шацька, Свято-Духівського зі Смолярів Світязьких. На чолі з молодим батюшкою Іоанном вперше колядували й хористи майбутнього Покровського храму села Пехи.

Всі учасники районного свята отримали з рук господаря Федора Гірича, завідуючого клубу с. Мельники, смачні гостинці – запашні пироги на вишитих рушниках. А з вуст господині Ніни Вирович, директора Шацького МБК, – колоритне поліське «Дєкую!». Насолодилися дійством, за що й подякували організаторам і кожному учаснику зокрема, Володимир Найда, голова Шацької РДА, отець Микола Вихор, благочинний Шацької округи, та Орися Мелюх, начальник відділу культури Шацької РДА.

Мирослава ЦЮП’ЯХ.