Головна Свято Купальське дійство зачарувало гостей у день села Піща

Купальське дійство зачарувало гостей у день села Піща

4128

Свято Купайла з найдавніших часів відоме у слов’ян як свято Сонця, зрілості літа та зелених покосів. Не втратило це свято свого сакрального значення для жителів села Піща, котрі також у цей день традиційно відзначають ще й день села.

Розпочалося святкування спортивним заходом – футболом між двома затятими командами – піщанською та шацькою. У запеклому двобої з рахунком 1:0 перемогу здобули господарі поля. Чимало учасників зібрала розважальна програма, яку провели для дітей мультяшні герої – Мікі-Маус та його подружка Мінні (м. Ковель) (спонсорами виступили ГО «Надія»). Активно брали участь діти у різноманітних конкурсах, танцях та іграх, веселилися на повну силу та раділи святу.

Щирі вітання зі сцени лунали жителям села та численним гостям свята від голови Шацької РДА Ігоря Корольчука та голови районної ради Сергія Віннічука, сільського голови Івана Бранчука, а також помічника народного депутата Степана Івахіва – Володимира Бащука.

Насичений українськими народними, автентичними купа­льськими та естрадними піснями захід організували для глядачів директор Піщанського сільського Будинку культури Валентина Будько спільно з музичним керівником Іриною Будько. Ведучі масового заходу Ірина Галазюк та Олександр Дордюк запрошували на сцену учасників концерту – дитячий ансамбль «Капітошки», солістів Марію Мегель, Павла Гала­зюка, Юлію Турич, Світлану Корень та найменшеньку співачку – п’ятирічну Анну Кот, а також гостю із м. Володимир-Волин­ський Валентину Якимюк. Радували пісенні виступи ведучого Олександра Дордюка, а також колективу «Мрія» сільського Будинку культури (учасники – Юлія Турич, Оксана Шевчик, Ірина Галазюк, Валентина Якимюк, Світлана Корень, музичний керівник – Ірина Будько). У виконанні сільських артистів та запрошеної співачки звучали запальні українські пісні, народні твори і, звичайно, купальські пісні, під час виконання яких дівчата запрошували до хороводу усіх гостей свята. Загалом організатори порадували глядачів понад тридцятьма вокальними номерами!

Після концерту на глядачів чекав розіграш лотереї. Головний приз – овочева електросушарка, презентована від народного депу­підпалили велике купальське вогнище.

Чи знайшов хто цвіт папороті, яке, за народним повір’ям, має принести  багатстсво й надприродні вміння, на святку­ваннях так і не зізналися.

Організатори свята щиро дякують за спонсорську до­помогу громадській організації «Надія», підприємству «Шацьк-риба», народному депутату Степану Івахіву (усім трьом – за надані призи для розіграшу лотереї). Окрім того, Ірина Будько висловлює щиру вдячність аматорам, дітям, а також молоді села за активну участь та допомогу в організації концерту. В свою чергу, сільський голова Іван Бранчук висловлює щиру подяку дітям за прибирання території біля озера, де відбулося свято: Юрію Вовку, Наталії Цекот, Богданові Ясінському (жителі с. Піща), Наталії Шевчук (м. Володимир-Волинський), Аліні Дацик та Анастасії Міненко (Республіка Білорусь).

Віта ШЕПЕЛЯ.

Р.S. Напередодні святкування Івана Купала у с. Піща дівчата-русалки цього населеного пункту брали участь у фольклорному купальському дійстві, що відбулося на березі озера Пісочне.