Головна Свято Потрібно любити Україну в собі

Потрібно любити Україну в собі

3038

23 серпня в Шацьку, як і по всій нашій державі, святкували День державного прапора України. Недарма для пошанування синьо-жовтого стягу у переліку свят виділяється окремий день. Адже національна символіка – невід’ємний, знаковий атрибут кожної самодостатньої, незалежної держави. Вона увібрала в себе дух боротьби за волю багатьох минулих поколінь. 22 роки тому Верховна Рада України закріпила багатовікові традиції творення українських національних символів і прийняла постанову про Державний Прапор України. Цей день є священним для кожного українця.

В ранковий час представники влади: голова Шацької РДА Володимир Найда, голова районної ради Володимир Голядинець, заступники голови РДА Віктор Плейтух і Сергій Пархонюк, а також численні шачани прийшли на майдан, що біля районного Будинку культури, аби взяти участь у щорічній події – урочистому піднятті прапора.

Мить, коли прикордонники підносили полотнище до керівників, коли останні благоговійно цілували національну святиню, і вона під звуки гімну піднімалася в вись, сповнила серця присутніх гордістю за рідну країну.

В цей же день у районному Будинку культури відбулися урочистості, присвячені Дню Незалежності України. За традицією, на початку заходу до пам’ятника Тарасу Шевченку було покладено корзини з квітами. З доповіддю перед учасниками святкового заходу виступив Володимир Найда, котрий, привітавши усіх з державними святами, розповів про досягнення району у різних сферах діяльності. «Незалежність України є не лише найважливішою подією в нашій історії, але й необхідною умовою життя успішного, безпечного та щасливого життя кожного», – зазначив він. Хвилиною мовчання присутні вшанували тих борців, котрі віддали життя за волю України. «Україна відбулася як незалежна держава, стала рівноправною і сильною, обравши свій шлях розвитку», – наголосив у вітальному слові, звертаючись до присутніх, Володимир Голядинець. Разом із головою РДА вони вручили почесні грамоти райдержадміністрації та районної ради кращим працівникам району за активну громадську позицію, вагомі досягнення у праці та з нагоди 22 річниці Незалежності України. Серед нагороджених – Лариса Приступа, головний спеціаліст по нагляду за правильністю призначення та виплати пенсій управління соціального захисту населення, котра має символічних 22 роки державної служби.

Привітала з Днем Незалежності шачан і Галина Карнаухова, начальник управління у справах сім’ї, молоді та спорту Волинської ОДА: «24 серпня 1991 року Україна утвердилася як держава, посівши гідне місце серед інших незалежних держав світу. Зробити це під силу лише справжній, повноцінній, самодостатній нації. І ми є відповідальними за майбутнє цієї держави». За вагомий внесок у розвиток волинського краю Галина Йосипівна за дорученням голови ОДА Бориса Клімчука оголосила подяки Іванові Бранчуку, Петрові Зубу, Анатолію Дударчуку та Лідії Лисак. Разом з тим вона передала Сергію Стадніку, начальнику відділу у справах сім’ї, молоді та спорту Шацької РДА, подарунки – м’ячі кращим спортсменам району від Бориса Клімчука, котрий також є головою Волинського відділення національного олімпійського комітету.

Після завершення урочистої частини вінок українських пісень та мелодій подарували учасники художньої самодіяльності району.

Мирослава ЦЮП’ЯХ,
Віта ШЕПЕЛЯ.