Головна Свято З днем селища, мій рідний Шацьку!

З днем селища, мій рідний Шацьку!

3658

Видовищним, цікавим та незабутнім для шачан та гостей селища став день 21 вересня, адже саме на свято Різдва Пресвятої Богородиці Шацьк відзначив свій престольний празник і День селища. Молитвами за мир в країні та прославлянням Господа, які вранці звучали в храмі Різдва Пресвятої Богородиці, розпочалося святкування. А продовжилося воно у сквері біля пам’ятника Тарасові Шевченку, де біля святково прибраної сцени вже розташувалися намети із запашними трав’яними чаями, кавою та тістечками, виставками декоративно-ужиткового мистецтва (свої роботи представили Шацький БДЮТ, Микола Крат, Людмила Захарченко та Євген Цвид), столи із солодощами, виручені кошти від продажу яких підуть на потреби бійців АТО. На святі діяли різноманітні атракціони для дітей, проводилися майстер-класи.

О другій годині дня господар свята – голова Шацької селищної ради Сергій Віннічук, а також ведуча Ольга Гайова зі сцени привітали усіх присутніх, запросивши, за традицією, для благословення та привітання отця Миколу Вихора, настоятеля храму Різдва Богородиці смт Шацьк, та священиків Шацької округи.

Згодом вони представили й численних поважних гостей свята: керуючого справами Волинської обласної ради Дмитра Дубняка, делегацію з Республіки Польща: бурмістра м. Влодава Вєслава Мушинського, завідувача відділу адміністрації Збігнєва Теодоровича, віце-старосту Адама Панасюка, представника Поліського парку народового Агату Панасюк, війта гміни Старий Брус Павела Ковтуна та інших; голову Любомльської районної державної адміністрації Миколу Пархомука, заступника голови Любомльської районної ради Ганну Сачук, Любомльського міського голову Романа Ющука, Ратнівського селищного голову Володимира Кулика, заступника голови Старовижівської селищної ради Володимира Бондара, а також помічників народного депутата Степана Івахіва Володимира Бащука, Наталію Маленицьку, а також голову благодійного фонду «Патріоти Волині» Дениса П’ятигорця. Усі вони щиро вітали шачан зі святом, бажали процвітання громаді, успіхів та благополуччя. Польські партнери, які за роки тісної співпраці стали із шачанами справжніми друзями, бажали, аби й надалі співпраця між Шацьком та польськими територіями приносила хороші результати для обох сторін. В знак вдячності за співпрацю гості дарували Шацькій селищній раді різноманітні подарунки, один з яких – ікона Божої Матері (від голови Ратнівського селищного голови Володимира Кулика).

Традиційно від імені народного депутата України Степана Івахіва привітав шачан зі святом Денис П’ятигорець, та привіз 40 подарунків для святкової лотереї. А в знак поваги Сергій Віннічук подарував Степану Івахіву картину шацького художника Миколи Крата, котру Денис П’ятигорець обіцяв передати у Луцький військовий госпіталь.
Також вітали гостей голова Шацької районної ради Сергій Карпук та Василь Голядинець. Захисникам України – шачанам, мобілізованим та тим, які тепер захищають кордони держави на сході, щирі вітання адресував голова районної спілки ветеранів АТО Ярослав Крат.

До речі, учні ЗОШ І-ІІІ ст.-гімназії смт Шацьк організували невеликий благодійний ярмарок з продажу солодощів. Виручені кошти школярі передадуть учасникам АТО.

Подарунками селищна рада відзначила жителів селища у таких номінаціях, як «Наймолодший житель» (дівчинка з’явилася на світ 11 вересня  у сім’ї шачан Кочубеїв), «Найстарший житель» (Антоніна Петрівна Борух), «Багатодітна родина» (відзначено сім’ї Сулімів та Богуш-Куяви, в яких виховується по п’ятеро дітей), «Жінка-рибалка» (подарунок отримала Ольга Гаврось), «Шацька амазонка» – Марина Забродоцька, яка приїхала на своєму вірному товаришеві – вороному Проньчику, «Найстарша подружня пара» –  подарунок отримала сім’я Копитків, наймолодшим подружжям стали Андрій та Оксани Цимбалюки та Юрій та Марія Оліферчуки. У номінації «Активний житель Шацька» відзначено Петра Зуба, котрий разом із своєю командою пропонує найрізноманітніші екскурсії відпочивальникам району. «Невловимим музикантом» цього року став Петро Герман, а найстаршим шацьким моржем – Костянтин Чесноков. Кращими господарями року стали подружжя Якова та Ірини Міліщуків, за що отримали подарунок – по мішкові насіння тритикале та жита, а також 20 кг сортового насіння картоплі  – від підприємства «Волинь-еліта плюс» (директор Олександр Бащук. У конкурсі від організаторів свята на «Кращий коровай» серед чотирьох обрядових короваїв голосуванням відвідувачі обрали кращий хліб, випечений шацькою коровайницею Наталією Зуб. Їй і дістався головний приз конкурсу – 50 кг борошна вищого сорту, решті учасниць – по мішкові насіння зернових. У конкурсі на кращу зачіску серед перукарень перемогу здобули майстрині салону краси «Вікторія».

Поряд із головною сценою майстер-класи проводили майстрині Валентина Денисюк, Людмила Захарченко та Лариса Глушкова. Не залишилися обділеними наймолодші учасники свята – діти, для яких біля Шацького районного Будинку культури майже двогодинні розваги проводили Евент- Агентство «Шоколате» з м. Ковель. З танцями, конкурсами, флеш-мобами та піснями діти не сумували!

Чи не найбільше люди чекали розіграшу святкової лотереї. Різноманітні призи – посуд, вішалки, пральні порошки, жіночі шарфи та інші речі, які  кожній родині знадобляться у господарстві, дісталися щасливчикам, котрі придбали квитки. Були й більш коштовні призи від підприємців району та підприємства «Волинь-еліта плюс»: набір кухонних стільців та стіл, овочево-фруктова сушарка, а також 700 кг насіння зернових елітних сортів (фасовані у мішки по 100 кг) та сортове насіння картоплі.
Надовго запам’ятається шачанам концертна програма, в якій пісенними номерами дивували колектив з Ратнівщини «Мелодія»  – чоловічий ансамбль «Жайвір» зі Старовижівщини. Щирі оплески дарували глядачі білоруському колективу «Благовест», котрі вже не вперше дарують шачанам свої виступи на різноманітних заходах. Пісенні номери лунали у виконанні районних колективів  – «Лісової пісні» та «Молодичок», а також багатьох інших виконавців району.

З неабияким нетерпінням шачани чекали на виступ народного артиста України Степана Гіги, який подарував благодійний фонд «Патріоти Волині». Під запальні пісні народного артиста, а також його доньки та талановитого внука, танцювали усі: від наймолодших до найстарших. А останню пісню разом зі Степаном Гігою зі сцени підспівував і селищний голова Сергій Віннічук. Кульмінацією свята стало видовищне дійство – фаєр-шоу та святкова дискотека.

Віта ШЕПЕЛЯ.