Головна Військо Будь надійним захисником Батьківщини! Пройди строкову військову службу у Збройних силах України

Будь надійним захисником Батьківщини! Пройди строкову військову службу у Збройних силах України

3181

Сьогодні Україна переживає складні часи. З древніх часів до нас дійшла народна мудрість: «Хочеш миру – готуйся до війни». Як показали події останніх років, наш східний сусід – Російська Федерація – розмовляє тільки з позиції сили, поважає не добросусідські відносини, а силу зброї.

Наш підступний сусід більше двох десятиліть виношував свої імперські плани, руйнував із середини нашу державність, наші Збройні сили. Росія використала слабкість нашої держави та віроломно і підступно у лютому 2014 року порушила наш суверенітет та територіальну цілісність – анексувала Автономну Республіку Крим та розпалила вогонь війни на Донбасі.

Запорукою відновлення територіальної цілісності Української держави, її єдності, гарантом незалежності виступають Збройні сили України. Протягом 2014-2015 років Збройні сили відродились із небуття, як пташка Фенікс з попелу, і от уже п’ятий рік гідно виконують покладені на них завдання. Надійною опорою армії в тилу завжди були військово-навчені, підготовлені резерви, які в потрібний момент організовано зможуть наростити військову міць держави. Жоден ворог, знаючи, що отримає гідну відсіч, навіть подумки не стане зазіхати на українську землю.
Такі резерви готуються для Української армії під час проходження громадянами строкової військової служби. Тільки під час строкової військової служби юнак формується, як чоловік – захисник батьків, дітей, рідної землі, Батьківщини!

– Указом Президента України «Про строки проведення чергових призовів…» оголошено призов на строкову військову службу у квітні-травні 2018 року громадян України, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 20 років, та старших осіб, які не досягли 27 років та не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову службу, – повідомляє Шацький РВК.

Переваги строкової військової служби . Законом України №744 від 24.09.2014 року оголошене унеможливлення залучення військовослужбовців строкової служби до виконання завдань на території Донецької та Луганської областей;
– призовники мають право на такі соціальні гарантії: при призові йому виплачується грошова допомога у розмірі двох прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня календарного року (у 2018 році це – 3,5 тис. грн.);
– військовослужбовці перебувають на повному державному утриманні, розміщуються в казармах (на кораблях), забезпечуються щоденним триразовим гарячим харчуванням та військовою формою одягу, згідно з встановленими нормами.
– строковикам виплачується щомісяця 154-245 грн. (від військового звання та посади) на додаткові особисті потреби;
– звільненні в запас солдатам виплачується вихідна грошова допомога у розмірі восьми посадових окладів (від 1 232 – до 1 960 грн. залежно від військового звання і посади), для військовослужбовців з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, – 12 окладів (від 1 848 – до 2 940 грн.);

Проходження строкової військової служби зараховується до стажу роботи, що дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах;
70 строковиками зберігаються робоче місце та середній заробіток (за умови офіційного працевлаштування до призову);
– 70 строковиками зберігаються житлові приміщення, які вони займали до призову на строкову військову службу. Вони не можуть бути зняті з обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов;
– після звільнення в запас (протягом місяця з дня взяття на військовий облік за місцем проживання за поданням військового комісаріату) виплачується матеріальна допомога в розмірі: середньої заробітної плати на день призову, але не менше прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого на 1 січня календарного року, встановленої на день призову (для громадян, які працювали); у розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого на 1 січня календарного року, встановленої на день призову (для громадян, які до призову не працювали – це 1 762 грн. з 01.01.2018 року);
– військовослужбовцям строкової служби надається переважне право вступати до вищих навчальних закладів України;
– надається можливість залишення на військовій службі шляхом підписання контракту;
– отримання за короткий термін різноманітних спеціальностей, які завжди знадобляться в цивільному житті, набуття цінного життєвого досвіду та загартування здоров’я, а також переваги при працевлаштуванні в правоохоронні органи.

Терміни проходження строкової військової служби – 18 місяців, при наявності вищої освіти – 12 місяців.

Вищим керівництвом держави визначено порядок комплектування військовослужбовцями строкової служби військових частин за територіальним принципом. Юнаки, які призиваються з території Волинської області, переважно направляються для комплектування військових частин в західному регіоні України, що надає можливість батькам відвідати своїх синів та пересвідчитись в яких умовах проходять службу їх діти.

Шацький районний військовий комісаріат нагадує про обов’язкове виконання Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» всіма громадянами України та викликає громадян віком від 20 до 27 років, які проживають на території Шацького району, на засідання районної призовної комісії з понеділка по п’ятницю з 9.00 до 17.00 год. за адресою: смт Шацьк, вул. Шевченка, 2. Телефон для довідок: 2-90-08.