Головна Військо У Шацькому районі вшанували воїнів-афганців

У Шацькому районі вшанували воїнів-афганців

3785

Чергова 27-а річниця виведення радянських військ з Афганістану об’єднала воїнів-інтернаціоналістів Шацького району на тра­диційному заході в Світязі під назвою «А роки летять». Заздалегідь готувалася до цієї дати ініціатор, натхненник і багаторічний орга­нізатор зустрічей «Від усієї душі» Галина Цвид. За десятиліття дружби і співпраці Галина Валентинівна стала для хлопців рідною людиною, яка завжди вислухає, порадить і допоможе. Почали з молитви в Світязькому Петро-Павлівському монастирі. За живих і тих, кого вже немає в цьому світі, молився отець Павло. Всією дружньою афганською родиною відвідали і могили колишніх поб­ратимів. У клубі села Омеляне розпочалася 18-а урочиста час­ти­на заходу. Попри присутність представників районної і сільської влади, офіціозу на святі було мало, натомість панувала домашня і невимушена атмосфера. Говорили про війну і мир, про любов і повагу, читали вірші і співали пісні, переглядали фото-презентації «Завітайте до нас», «Родинне» і дивилися фільм.

Вже рік, як в АТО служить воїн-афганець із Шацька Андрій Гу­менюк. Побратими пишаються його мужнім вчинком і вірять, що нагорода обов’язково знайде свого героя. Теплі слова на адресу винуватців свята і Галини Валентинівни прозвучали від Сергія Карпука, голови Шацької районної ради, Сергія Сидорука, першого заступника голови Шацької РДА, Адама Дударчука, голови районної ради ветеранів, Володимира Носуліча, голови районної спілки вете­ранів Афганістану, Миколи Цвида, Світя­зького сільського голови. Кульмінацією свята стало на­го­род­ження воїнів медалями до 25-ї річниці виведення військ з Афга­ністану. В музеї шкіл будуть передані медалі загиблих Володимира Хомича і Василя Сагана, сім’ям  – на­городи померлих у мирний час Олександра Зуба та Степана Озим­ка. Приємною новиною стало нагородження керівника зус­трічей «Від усієї душі» Галини Цвид медаллю «За заслуги» ІІІ ступеня – рішенням Президії Української спілки ветеранів Афганістану. Присутні щиро аплодували цій шанованій людині, яку знають не тільки в районі, області, а й у столиці. Саме вона створила з воїнів-інтернаціоналістів міцну сім’ю і не шкодує для них ні сил, ні часу. На цю високу нагороду вона заслужила – це дійсно визнання людини, яка всю любов і теплоту душі віддає своїм афганцям.

Згадали на заході і про сумне. У сина афганця Віктора Сахарука померла дружина, лишивши на руках у чоловіка трьох маленьких діток. З ініціативи Галини Цвид воїни, їхні сім’ї та підприємці Олек­сандр Семерей та Степан Натальчук допомогли придбати для сім’ї пральну машину.

Свято, на яке щороку з нетерпінням чекають сім’ї афганців, вдалося на славу. До його організації і проведення долучилося немало людей: Світязький сільський голова Микола Цвид, директор Світязького сільського Будинку культури Світлана Прокопчук разом з аматорами художньої самодіяльності Оксаною Озимок, Світланою Приступою, Ліною Панасюк, завідуючий клубу с. Омеляне Василь Денисовець, учень ЗОШ І-ІІІ ст. с. Світязь Валентин Сакура. А душу вклала Галина Цвид – своєю любов’ю, теплими словами, молит­ва­ми, запашним короваєм і власним віршем «Все про літа».

 

Третій рік поспіль зустріч для воїнів-афганців, учасників бойових дій на території інших держав, які проживають на території селищної ради, у селах Світязь та Пульмо, організовують у клубі с. Мельники. Цьогоріч на пам’ятну зустріч, присвячену 27-й річниці виведення радянських військ з Афганістану, були запрошені й бійці АТО. Участь у заході, організованому завклубу с. Мельники Федором Гіричем та художнім керівником Миколою Регещуком, взяли заступник го­лови Шацької райдержадміністрації Сергій Кужель, Шацький се­лищний голова Сергій Віннічук, голова районної спілки ветеранів Афганістану Володимир Носуліч та, звичайно, воїни-афганці.

На початку зустрічі учасники відвідали Свято-Аннівський  храм, де його настоятель, отець Петро (до речі, сам учасник бойових дій) відслужив молебень за здоров’я воїнів-афганців, за мир в нашій українській землі та поминальну панахиду за загиб­лими у афганській війні жителями району.

Далі воїни-інтернаціоналісти традиційно зус­трі­лися з учнями-старшокласниками Мельниківської школи. Микола Маригода, директор навчального зак­ладу, запросив до слова Володимира Носуліча, котрий разом зі своїми побратимами поділився важ­кими спогадами про пережиті страшні роки війни в чужій країні. У воїнів-інтернаціоналістів цікавилися учні тим, як вони воювали, чи було страшно на вій­ні, в яких умовах проживали, за що воювали та іншим.

В сільському клубі для воїнів-афганців та гостей була представлена святкова концертна програма, в якій українські народні та естрадні пісні виконав народний аматорський колектив «Молодички» (ке­рів­ник Ніна Вирович), вінок народних мелодій зазву­чав у виконанні троїстих музик. Чимало оплесків від глядачів за виконання авторських пісень, прис­вячених афганцям, героям Небесної сотні, бійцям АТО, борцям-патріотам за незалежність України, отри­мав бард, переможець пісенного конкурсу «Вітрила пригод» Володимир Ващук. Щирі пісенні вітання та слова вдячності гостям адресував Микола Регещук.    

Вітали воїнів-афганців із 27-ю річницею виведення військ з Афганістану заступник голови райдержадміністрації Сергій Ку­жель та Шацький селищний голова Сергій Віннічук. Вони висловили слова вдячності воїнам-інтернаціоналістам, які з честю виконали свій обов’язок, а вже тепер, у час, коли країна зазнала агресії з бо­ку сусідньої держави, зайняли активну громадянську позицію, та знову чимало з них взяли зброю до рук. Учасники заходу хви­линою мовчання вшанували пам’ять загиблих. Разом з тим Сергій Кужель та Сергій Віннічук вручили відзнаку Президента України – пам’ятну медаль «25 років виведення військ з Афганістану» жи­телям села Мельники Віктору Жучику та Володимиру Подложнюку.

Мирослава ЦЮП’ЯХ, Віта ШЕПЕЛЯ.