Головна Цікаво Квадроцикліст із Шацька – призер найбільш екстремальних в Україні змагань

Квадроцикліст із Шацька – призер найбільш екстремальних в Україні змагань

1539

Житель смт Шацьк Андрій Печук взяв участь у найвидовищніших і найскладніших перегонах позашляхової техніки «Gorgan Trophy’17».
Про змагання, які щороку відбуваються в Українських Карпатах (поблизу села Осмолода Івано-Франківської області), 20-річний екстремал із Шацька мріяв давно. Гори, долини, лісові хащі, гірські річки і прірви – саме такі перегони з найсуворішими випробуваннями вабили квадроцикліста, який має великий досвід долання на швидкість рівнинних дистанцій.
– Я багато чув і читав про ці змагання, проте реальність перевершила всі мої сподівання. Було нелегко, на мене і партнера скрізь чатувала небезпека, ми шукали вихід із безвихідних ситуацій. Проте зусилля були варті результату! – розповідає Андрій.

До складу екіпажу квадроциклістів з Волині входило двоє чоловік: Андрій Печук із Шацька та Віталій Хижун із міста Ківерці. Учасників після приїзду на місце змагань вразило буквально все. Базовий табір був розташований серед мальовничих гір, на березі гірської річки Лімниця. Жили в наметах, їжу готували на вогні, купалися в крижаній воді річки. Вдалося скуштувати страв колоритної місцевої кухні, поспілкуватися з мешканцями бойківського краю і просто відпочити на природі від благ цивілізації.

В самому центрі гір на волинян чекали 3-етапні змагання. Екіпаж за три дні повинен був взяти максимальну кількість контрольних пунктів у важкодоступній гірській місцевості. Рухатись дорогами-річками, долати круті, затяжні схили, продиратись крізь лісові хащі закинутими дорогами.
Андрій Печук зі своїм партнером самі обирали стратегію проходження маршруту.
– Часто мій квадроцикл котився за течією по камінню гірської річки, опинявся на боку, перекидався, буксував у лісових нетрях і рухався за декілька десятків сантиметрів від прірви. Першого дня 130-кілометрову відстань ми долали протягом 9 годин, висоту у 800 м брали цілу годину. Те, що я тоді відчував, не передати словами! – Андрія переповнюють емоції.

В результаті екіпаж волинян, у складі якого був наймолодший учасник змагань «Gorgan Trophy’17» Андрій Печук, зайняв друге місце. Шачанин пишається перемогою, бо донедавна він долав на швидкість дистанції лише на рівнинній місцевості. До слова, далеко не всі водії- екстремали наважуються на участь у найекстремальніших і доволі небезпечних змаганнях – цьогоріч «Gorgan Trophy» зібрали набагато менше учасників, як торік. Проте Андрія небезпека не злякала – гори загартували його дух, зміцнили характер і посилили бажання підкорювати нові вершини. Тепер, зізнається, йому не цікаво їздити там, де немає перешкод.
Наступні перегони, в яких Андрій Печук планує взяти участь, відбудуться 2 вересня у Львові. А ще шачанин мріє підкорити на квадроциклі Європу. Нехай йому щастить!

Мирослава ЦЮП’ЯХ