Якщо під час прибирання озирнутися, то можна побачити масу промов, які ви давнім-давно не використовували, які вам не подобаються. Пора позбутися від них, щоб відчувати себе краще!
Пакети
Всі їх зберігають, ніхто в цьому не зізнається, і ніхто не знає, навіщо вони потрібні. Найважливіше — це викинути Головний Пакет — той, який містить всі інші, менше. Пакет для пакетів допоможе позбутися від своїх більш дрібних побратимів. Якщо хочете залишатися більш екологічно свідомої, дізнайтеся, де найближчим від вашого будинку місце, куди викидають пластик. Іноді пункти збору пакетів є в супермаркетах або навіть у дворі стоїть спеціальний контейнер.
Прострочена їжа
Навіть він тієї засохлий лимон, до якого ви вже так прикипіли душею, що дали йому ім’я і з дня на день чекаєте, що він протягне до вас свої крихітні ручки. Розбийте лід морозилки і виженіть, нарешті, пельмені, які нещодавно відзначили своє триріччя. Туди ж нехай відправиться невиразний шмат м яса, загорнутий в целофан — ви не будете його готувати! І баночки з соусами, у яких, як не дивно, теж є термін придатності. І навіть відкриту, але так і не з’єднання їдену банку з помідорами.
Крупи не можна зберігати довше терміну придатності (так! Він у них теж є!) навіть у герметично закритих упаковках. Є ризик того, що у них заведеться харчова моль або хлібний кліщ. Сподіваємося, ми досить зіпсували вам апетит.
Одяг
Тільки не кажіть, що у вашій шафі зовсім немає речей, які вам не потрібні. Найбільша небезпека при розбиранні старої одягу — це думка: «О! Я не носила плаття два роки, майже забула про нього, тепер буду носити». Ні, не будете. Якщо ви забули про якусь речі, співуче для цього були причини: може бути, в цьому платті було дуже жарко або дуже холодно, може бути, воно тісно вам у плечах або вам просто не подобається, як воно виглядає на вас
Розсортуйте одяг по декількох категоріях: порвані або зіпсовані речі (викинути!), старі (викинути!), красиві речі, які з якихось причин не підходять — ці ві можете роздати подругам або на дати оголошення на форумах.
Якщо одяг стара, не потрібно відносити її у благодійний фонд — несіть туди тільки ті речі, які носили б самі.
Зайві іграшки
У дітей є звичка згадувати про свою лялечці в самий невідповідний момент. І вісь ви чуєте цей льодовий душу запитання: «Мамо, а де моя лялечка з синіми волоссям?» А ви знаєте, що саме ця лялечка вже місяць як спочиває десь у надрах міського сміттєзвалища. Прямо скажемо, вам буде дуже не по собі побачити її знову.
Якщо побоюєтеся, що дитина згадає про втрачені іграшки, зберіть їх в коробку, винесіть на балкон і поставте свій внутрішній таймер на місяць. Рівно через місяць, якщо дитя і думати забув про це мотлох, позбавляйтеся.
Книги і журнали
Книги — та категорія промов, від якої людям найважче позбуватися. Для початку дістаньте їх все з шаф. Так, все! Ми знаємо, це жахливо багато і здається, що в цьому немає взагалі ніякого сенсу, але насправді це дуже важливий крок. Тільки діставши з полиць всі книги, ви зможете визначити, які з них вам по‑справжньому потрібні. Розсортуйте книги по категоріям: художні, прикладні та журнали.
Беріть їх до рук і запитуйте себе: «чи Потрібна мені ця книжка? Я Буду перечитувати її?» Серйозно, ви будете її читати? Як давно вона стоїть на полиці? Чи ви чекаєте, поки до неї доросте ваша дитина? Але, може бути, коли це станеться, ви зможете придбати інше видання цієї книги: ілюстроване, яскраве, нове.
Якщо дуже важко просто викидати книги, ві можете віднести їх в під’в’їзд. Можна залишити записку про ті, що це книги, які віддаються в «добрі руки». Ще варіант — буккросинг в найближчому книжковому магазині.
Дроти
Якщо ви бачите шнур і поняття не маєте, до чого повинні під’єднуватися його кінці — шанс того, що ви скористаєтеся— один на сотню. Напевно у вас багато шнурів від зіпсованих пристроїв, які ви давно викинули. Зберігайте тільки ті, які потрібні, а ви знаєте, від чого смороду.
Подарунки
Брелок, який подруга привезла з Туреччини, ваза, подарована свекрухою на весілля… Подарунки є вираженням любові та уваги, тому їх так важко викинути. Альо навряд чи вашим друзям захотілося б, щоб їхні подарунки мертвим тягарем лежали на полиці. Краще передарувати пам’ятні речі або викинути.
Коробки з-під електроніки
Вам не потрібна ні інструкція, ні завантажувальний диск, ні, власне, сама коробка. Вона займає багато місця, і від неї немає ніякої користі. Викидайте коробку, як тільки распакуете техніку. Якщо ви думаєте, що зможете скласти у цю коробку ще багато маленьких коробочок, то процес перетвориться в тій же порочне коло, що і з пакетами.
Документи
Вам стовідсотково не потрібна вісь ця інструкція до праски. Ви вже знаєте, як ним користуватися, і з великою ймовірністю вже цього не забудете.
Мінімальна кількість паперового сміття в будинку — близько двох 45-літрових мішків. Потрібно зберігати тільки дві категорії: документи, які потрібно зберігати, та документи, з якими потрібно розібратися (наприклад, анкети, які потрібно заповнити; штрафи, які потрібно сплатити). До першої категорії відносяться: паспорт, поліси страхування, ліцензії, гарантійні талони. Їх потрібно скласти в одну-єдину прозору пластикову папку.
Найважливіше — це дійсно викинути непотрібні речі, а не відвезти їх батькам, в гараж або на дачу.