Головна Наради, сесії Про реалізацію проектів та готовність до зими – на оперативній нараді

Про реалізацію проектів та готовність до зими – на оперативній нараді

3139

Традиційно тиждень для керівників установ та закладів району розпочався з оперативної наради, яку провів голова Шацької РДА Василь Голядинець та участь у якій взяли його заступники, голова Шацької районної ради Сергій Карпук, голови селищної та сільських рад.
Спершу заслухали інформацію про стан реалізації інвестиційних проектів щодо соціально-економічного розвитку району, які здійснюються з використанням фінансових ресурсів бюджету розвитку державного та обласного бюджету, в тому числі проектів за програмою «Здійснення природоохоронних заходів на 2017 рік», проектів з будівництва, реконструкції та ремонту доріг та формування інфраструктури Шацької ОТГ, про що інформував Віталій Яльницький, заступник Шацького селищного голови, та Микола Цвид, Світязький сільський голова.
Як повідомив Віталій Яльницький, уже з понеділка цього тижня розпочалися роботи по реконструкції парку ім. Тараса Шевченка в Шацьку, на що прийшли кошти з соцеконому нардепа Степана Івахіва (2 млн. грн.), та ще 315 тис. грн. виділено з бюджету селищної ради. На ремонт трьох доріг (вул. Шкільна в Мельниках, Шкільна в Пехах та 8 березня в Шацьку) подано дозволи на початок робіт. Вже підписано дозвіл про початок робіт по вул. 8 Березня в Шацьку, і як тільки отримають рахунок та селищна рада проплатить авансовий внесок на закупівлю матеріалів – роботи розпочнуться. Як відзначив заступник селищного голови, початок будь-яких робіт затягує дозвільна процедура: «Коли раніше такі види робіт можна було розпочинати з моменту подання повідомлення, то тепер – з моменту реєстрації дозволу. Тримаємо контроль над цим питанням, і як тільки будуть відомі результати – розпочнемо роботи. Подано дозволи на ремонт тротуарів по вулицях Шковороди та 50 років Перемоги (протилежна сторона від райдержадміністрації), договір з підрядником уже укладено. Розроблено проект по заміні вікон в школі с. Мельники, знайдено підрядника, поки що чекаємо осінніх канікул, аби виконати роботи».

Стосовно реалізації проектів з каналізування – оголошено повторний тендер по каналізуванню Шацька, адже система першого разу автоматично відхилила пропозицію, яку подав лише один учасник. Повторний тендер відбудеться 20 жовтня. «Вже відбувся тендер по придбанню трактора Т-150, визначено переможця. Сьогодні відбувається тендер по придбанню сміттєвоза, є декілька учасників», – відзвітував Віталій Яльницький. Також Микола Цвид зазначив, що все, що залежало від сільської ради для початку реалізації проекту з каналізування села – зробили.

Про те, що в Шацькому районі чи не найгірша ситуація з освоєння коштів з державного та обласного бюджету, – наголосив Василь Голядинець. «Треба докласти усіх зусиль, аби гроші назад не поверталися, бо наступного року їх можуть і не дати».

Про готовність об’єктів соціальної сфери до початку опалювального сезону 2017-2018 років розповіли Людмила Єрофєєва, начальник відділу освіти, молоді та спорту; Оксана Юхимук, начальник відділу культури; Світлана Крецу, головний лікар Шацької районної лікарні, а також Віталій Яльницький. За його словами, навчальні заклади об’єднаної громади майже стовідсотково забезпечені паливом на зимовий період. По закладах селищної ради перевірено стан приміщень та опалювальних систем. Стосовно встановлення опалення в Прип’ятській школі,то проектна документація третій раз відправлена на експертизу в Київ, звідки її вже двічі повертали. Відповідно котельню будувати ще не розпочали.
Людмила Єрофєєва також відзначила, що до початку опалювального сезону більшість шкіл забезпечені дровами (в деякі заклади завезені безкоштовні дрова з очищення територій). В котельнях проведені ремонти, перевірили стан приміщень для зберігання палива. Найменше дров має школа с. Пульмо, але договір про постачання палива укладений з ДП «Шацьке УДЛГ» та чекають, поки будуть проводитися рубки ближче до цього населеного пункту. В освітні заклади завезено 40 тонн брикету, ще на решту очікують поставку. Опалювальна система в школі та дитсадку с. Світязь пройшла випробування, днями процес опалення запустили на прохання керівництва дошкільного закладу. В Ростанській школі замінили котла, випробувано систему опалення. Але встановлення опалення в початкові класи школи с. Ростань обійдеться ще в 108 тис. грн. Частково завезено матеріал для встановлення системи опалення в навчальному закладі села Смоляри-Світязькі, цього тижня розпочинаються роботи.
Стосовно закладів культури, то, як наголосила Оксана Юхимук, районною радою на початку року було виділено 22,6 тис. грн. на придбання палива при потребі у 52,5 тис. грн. Тому відділ культури чекає сесії районної ради, і якщо будуть виділені кошти – розпочнуть закупівлю палива (забезпеченість на даний час становить 70%).

Про стан виконання заходів, що пов’язані з призовом на військову службу за контрактом та про стан призову на військову строкову службу до Збройних сил України на території району інформував Василь Матвійчук, військовий комісар Шацького райвійськкомісаріату. Як він зазначив, у третьому кварталі 2017 року до лав Збройних сил України з Шацького району пішло служити чотири контрактники, тож військкомат вперше на сто відсотків виконав завдання, чого не можна сказати про набір строковиків. Вперше військкомат добився реальних планів по набору призовників на строкову службу (шість – для осіннього призову, а не 22, як минулого року), проте й це завдання може виявитись проблемним. Призовна кампанія триватиме до 30 листопада, поки що відправити на службу планується двох строковиків, але один з них, як повідомили його батьки, уже перебуває за кордоном на заробітках. Такі пояснення батьків, за словами Василя Матвійчука, є частою причиною того, що призовникам неможливо вручити повістки. А співпраця з сільськими головами в оповіщенні призовників також бажає бути кращою. Про те, що перебування юнаків за кордоном можна перевірити за допомогою прикордонної служби, – говорив на нараді Василь Голядинець. «Прошу подати мені списки тих, хто, за словами батьків, перебуває за межами держави», – попросив голова РДА.

Також Василь Матвійчук повідомив, що на засіданні районної призовної комісії надано відстрочку від призову 42 призовникам у зв’язку із навчанням, ще декільком – через інші причини.

Про підсумки проведення дня донора у районі та стан здачі крові безоплатними донорами у 2017 році інформувала Світлана Керцу. Протягом року в Шацькому районі виконали план по здачі крові на 78% (376 донорів). До стовідсоткового виконання плану не вистачає 49 донорів. І, як зазначили у Володимир-Волинській станції переливання крові, їм більш потрібні донори крові, ніж перерахунок грошима. «Деякі сільські ради зовсім не долучаються до донорства ні коштами, ні донорами. Дякую Шацькій селищній раді, Ростанській сільській раді, ТзОВ «Шацький молокозавод» за перерахунок коштів. Загалом на рахунок станції переливання крові надійшло 11 тис. 514 грн.», – відзначила Світлана Миколаївна. Натомість сільські голови та керівники організацій обіцяли більш активно долучитися до донорства, якщо лікарнею буде організовано ще один виїзд станції переливання крові.

Про стан заготівлі та реалізації дров паливних для забезпечення потреб установ і населення району, учасників АТО інформували Микола Кузнєцов, головний лісничий ДП «Шацьке УДЛГ», та Віталій Цвид, в.о. директора ШНПП. За період січень-вересень 2017 року ДП «Шацьке УДЛГ» заготовило 1 241 м3 дров при річному плані 1 985 м3. Із заготовленої кількості дров 1 194 м3 пішло на реалізацію організаціям, установам та населенню. Ціна дров залежить від породи: хвойні та м’яколистяні дрова для населення реалізуються за ціною 190 грн. за 1 м3, твердолистяні – 200 грн. за 1 м3; для закладів соціальної сфери ціна дещо вища – 295 та 300 грн. за 1 м3 відповідно, для комерційних структур – 340 та 350 грн. за 1 м3 відповідних порід. Учасники АТО забезпечуватимуться паливом, як і минулого року, відповідно за поданими списками. Стосовно ціни дров у ШНПП, то вони за 1 м3 коштують 264 грн., також доведеться заплатити за навантаження 85 грн. та за доставку транспортом 175 грн. Обидва представники лісогосподарських структур повідомили про те, що зараз заборонено проводити планові рубки, лише санітарні рубки тих дерев, які уражені верхівковим короїдом. Але й тут, за словами Віталія Цвида, є деякі проблеми: поки працівники парку чекають дозвіл на вирубку уражених дерев (а це півтора-два місяці), їхня кількість може збільшитися удвічі.

Також обговорювали на оперативній нараді стан легалізації найманих працівників та виплату заробітної плати не нижче встановленого законодавством мінімуму. Як відзначив Віктор Гірич, начальник Шацько-Любомльського об’єднаного управління Пенсійного фонду, в районі стабільно виплачується заробітна плата працівникам, проте більшу увагу на легалізацію заробітної плати бере на себе податкова інспекція. А загалом в районі 42 роботодавці з 212 виплачують заробітну плату менше мінімалки. Причини – неповний робочий день та тиждень, неповна зайнятість робітників, сезонність. Є список платників, котрі виплачують працівникам менше встановленого законодавством мінімуму, їх Віктор Гірич пропонує запросити на комісію райдержадміністрації та пояснити, чим це зможе обернутися в майбутньому для простого працівника. Долучається до роз’яснювальної роботи з підприємцями й Шацький районний центр зайнятості, хоч з 2015 року з їхньої структури знято повноваження щодо реєстрації трудових договорів з найманими працівниками.

Віта ШЕПЕЛЯ