М’ясні консерви – одна зі складових раціону харчування туристів, робітників фізичної праці, військових. Крім цього продукт чудово підходить для довготривалого зберігання. Що потрібно знати про цей продукт? Як купити тушонку високої якості?
М’ясні консерви: що потрібно знати, різновиди
М’ясні консерви – це продукт тривалого зберігання, виготовлений з м’яса та інших видів сировини у герметично закритих банках. Якість та тривалий термін зберігання залежить від дотримання вимог ДСТУ. При цьому процес стерилізації (пастеризації) є найбільш відповідальним, оскільки під час нього відбувається знищення шкідливих мікроорганізмів та бактерій. А також відбувається перерозподіл складових частин між м’ясом та бульйоном та ряд інших змін, які гарантують доброякісність продукту та тривалий термін зберігання. Саме з цих причин закупати тушонку оптом вигідно.
Асортимент консервів з м’ясом душе широкий, але є основні різновиди:
- залежно від виду м’яса. Можуть виготовлятись з яловичини, свинини, птиці (курки, гуски, індички), баранини, кролятини;
- за характером теплової обробки: стерилізовані, пастеризовані;
- за способом підготовки до споживання: готові до споживання, в нагрітому чи охолодженому стані;
- від виду тари при фасуванні: скляні чи металеві;
- за призначенням: для дитячого та дієтичного харчування, делікатесні, обідні, комбінованого використання.
Вимоги до якості м’ясних консервів та можливі дефекти тари
Перед тим, як купити тушонку в магазині, необхідно звернути увагу на стан тари, зміст етикетки, маркування. Найбільш розповсюдженою виробничою фальсифікацією якості тушонки є недотримання рецептури. Замість м’яса можуть додавати свинячу шкірку, сало-сирець, сировину рослинного походження тощо.
Варто зауважити, що тушонка не може бути дешевою. Це пов’язано з уварюванням м’яса під час виготовлення консерви. Середня ціна на свинну тушонку складає 85 гривень, на м’ясо курки у власному соку – 70 гривень ( інформація надана на банку об’ємом 0,5 л).
Через скляну банку можна добре оглянути вміст консерви. Потрібно звертати увагу на кількість та розмір шматочків м’яса, його колір (темно-червоний), прозорість бульйону, якщо зверху банки мається прошарок жиру, він повинен бути білого чи жовтого кольору.
На банці не повинно бути дефектів – плям іржі, тріщин чи пом’ятин. На скляних банках можливий наліт темного кольору. Такий наліт нешкідливий, але погіршує зовнішній вигляд тари.
Маркування м’ясних консервів
Будь-який товар, чи то топінг до кави чи тушонка, повинен мати маркування. Зазвичай його наносять незмивною фарбою чи електронним маркером. М’ясні консерви повинні мати наступні позначки:
- назву продукції;
- дату виготовлення – рік, місяць та день;
- склад продукту та поживну цінність;
- термін та умови зберігання;
- назву підприємства-виробника, його адресу.