Головна Політика «Волинська область відзначається величезним потенціалом», – заступник міністра розвитку громад та територій...

«Волинська область відзначається величезним потенціалом», – заступник міністра розвитку громад та територій України Іван Лукеря про створення індустріальних парків на Волині

713

В області відбулась робоча нарада за участі заступника міністра розвитку громад та територій України Івана Лукері, представників Кабінету Міністрів України, народних депутатів, обласного, районного, міського керівництва, голів тергромад області, людей, які професійно займаються організацією індустріальних парків та представників Волиньобленерго.

Про це повідомив начальник обласної військової адміністрації Юрій Погуляйко на сторінці у Фейсбуці.

Зокрема, обговорили те, яким чином територіальні громади можуть скористатися законодавством, яке напрацювала Верховна Рада та Кабінет Міністрів України для того, щоб розвивати економічну активність на своїх територіях.

«Одним із важливих завдань держави в економічній політиці – є озброїти громади інструментами економічного розвитку. Щоб голова громади, міста чи обласна влада мали інструменти для стимулювання економічної активності на своїй території. Адже на місці краще видно свої сильні сторони. Для Волині – це близький кордон із Республікою Польща», – зазначив заступник голови Комітету ВРУ з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський.

Одним із таких інструментів є індустріальний парк. Індустріальний парк – ділянка землі промислового призначення (згідно закону від 10 до 1000 га), до якої підведені дороги, мережі та інша інфраструктура. На цій територіє діє певний стимулюючий митний, податковий, фіскальний режими. Це робить цю ділянку привабливою для розвитку промислового виробництва. В ідеалі такі ділянки повинні мати ще й промислові будівлі, аби інвестор, який захоче туди прийти, мав готове місце для роботи.

Що з цього приводу зробила держава?

– в травні прийняли зміни до податкового та митного кодексу. Тепер на території, які включені в реєстр індустріальних парків, резиденти, які там працюватимуть, мають право без мита завозити виробниче обладнання.

– звільнення від податку на прибуток упродовж 10 років.

– органам місцевого самоврядування надано право (не обов’язок) надавати пільги на місцевий податок (податки на землю та нерухомість).

Своєю чергою заступник міністра розвитку громад та територій України Іван Лукеря відзначив, що сьогодні тилові регіони мають всі можливості для того, щоб забезпечити економічне зростання.

«Волинська область якраз відзначається величезним потенціалом, який треба розвивати. Це близкість до кордону, митні пункти пропуску, виробничі потужності місцевих підприємств. Це величезний потенціал і я дійсно приємно здивований. Тож не менш важлива складова успіху у цьому – спроможність місцевої влади шукати та вести переговори з інвесторами. Тилові регіони мають всі можливості для того, щоб забезпечити економічне зростання. Бо якщо на фронті ми перемагаємо завдяки Збройним силам України, то в довгостроковій перспективі ми маємо виграти в економічному плані. Нам необхідно ставати економічно сильними», – звернувся заступник міністра до керівників територіальних громад.

Однак, додав, що дати земельну ділянку з підведеними комунікаціями – недостатньо. Треба пропонувати більше, наприклад – готові виробничі приміщення, щоб це був готовий промисловий майданчик.

Також прозвучало, що не припиняється робота щодо вдосконалення законодавства, адже зацікавених осіб продовжують надходити пропозиції. При накопиченні критичної маси таких зауважень, планують внести відповідні зміни. Урядовці зацікавлені у зворотньому зв’язку.

Щодо Волині, то сьогодні в області вже зареєстровано два індустріальні парки: «Нововолинськ» та «Володимир». Крім того, в області триває робота над створенням інших індустріальних парків, зокрема на території Ковельської та Люблинецької територіальної громад. Вже розроблені концепції та проводиться робота щодо подальшого розвитку, створення та реєстрації зазначених індустріальних парків

«Ми всіляко підтримуватимемо громади у цій роботі, але, як слушно зауважили, цей шлях розпочинати треба вже. Адже фінансування мало, треба вже розпочинати цю роботу шляхом пошуку ділянок, оформленням документів, пошуком інвесторів тощо. Громади мають побачити в цьому економічний інтерес та вміло скористатися цими інструментами», – резюмував нараду Юрій Погуляйко.