Під час обласного засідання Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України йшлось про розвиток аграрної сфери та державної підтримки сільськогосподарських виробників.
Волинь – аграрна область, де виробництвом с/г продукції займаються близько тисячі агропідприємств. Лише у 2023 році аграрії Волині сплатили 364 мільйони гривень податків і зборів до місцевих бюджетів.
Тож підтримка держави у воєнний час є необхідною для агропромислової галузі. Перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький розповів, що найбільш успішними державними програмами, в тому числі і для Волині, є кредитування «5-7-9%» та розвиток садів і теплиць в рамках «єРобота»
«На сьогодні можна отримати від держави, якщо ми говоримо про сад, до 10 мільйонів гривень. Якщо йдеться про теплицю – до 7 мільйонів співфінансування. Дуже важливо, що держава готова давати 70% від вартості проєкту – це взяття ризиків одночасно з підприємцем», – розповів представник міністерства.
Результати по Волинській області на сьогодні: видано 11 грантів на розвиток садів загальною сумою 32 млн грн. Буде закладено 129 гектарів нових садів у різних районах Волині. Щодо вирощування – фокус іде на ягоди, лохину, малину, суницю, смородину. Крім того, садитимуть ліщину, волоський горіх, яблуні тощо. «Досить широкий спектр», – відзначив Тарас Висоцький.
Також волиняни втілюють два гранти на тепличне вирощування зелені та овочів. Такі проєкти важливі для імпортозаміщення відповідної продукції та створення нових робочих місць.
Крім грантів, є програма державного кредитування «5-7-9%». На Волині в рамках програми 583 господарники області залучили понад 2 млрд гривень в цілому.
Кошти на підтримку агросектору за цими програмами закладені у поточному році, і що важливо, передбачені бюджетом наступного року.