Головна Економіка Володимир-Волинська громада – з бюджетом на 2024 рік

Володимир-Волинська громада – з бюджетом на 2024 рік

1090

14 грудня відбулось засідання тридцять першої чергової сесії Володимирської міської ради VIII скликання, на якому розглянули 78 питань порядку денного.

Розпочали з вручення низки нагород, серед яких посмертні ордени «За мужність» ІІІ ступеня полеглим захисникам нашої громади Андрію МельницькомуСергію Гавурі та Володимиру Пукалюку. Нагороди отримали рідні полеглих воїнів. Відзнакою «Посол культурної дипломатії» вшанували володимирського заслуженого майстра народної творчості Анатолія Бойка. Викладачці дитячої художньої школи ім. Рокицького Ірині Надюковій вручили відзнаку «За заслуги перед містом», а десятьом працівникам освіти – сертифікати на отримання премії Володимирської міської ради «Успішний педагог».

Також присутнім представили нового тимчасово виконуючого обов’язки начальника поліції майора Олександра Луцика.

Перед початком розгляду проєктів рішень сесії депутат Наталія Василець поставила свої запитання начальнику управління інфраструктури Ігорю Возному. Одне стосувалось вулиці Старицького, де вже два місяці вирізано ями на дорозі. Було роз’яснено, що за сприятливих погодних умов ситуацію буде виправлено методом холодного асфальтування. Інше запитання – про ремонтні роботи, які нині ведуться у сквері Героїв Майдану. Депутатку цікавило, чому там проводиться заміна бордюрів. Ігор Возний пояснив, що нині підрядник встановлює саме ті, які були передбачені проєктом реконструкції скверу.

Сесією було затверджено та продовжено дію кількох цільових програм: щодо безпеки дорожнього руху, доступу до правосуддя, комплексної програми зелених насаджень, благоустрою тощо. Викликала дискусію програма, за якою мають бути відселені мешканці двох квартир аварійного будинку на вулиці Драгоманова, 35. Цього року експерти визнали будинок таким, що потребує негайного відселення. А ці два помешкання – єдині, у яких продовжують жити люди. У підсумку депутати проголосували за цей проєкт рішення.

Депутати внесли зміни до програми матеріально-технічного забезпечення військових частин на 2021-2025 роки, підтримавши виділення 3 млн грн для закупівлі БПЛА та 5 млн грн на придбання вантажного авто одній із військових частин.

Другу частину засідання розпочали після перерви, оголошеної у зв’язку із повітряною тривогою, з розгляду програми забезпечення депутатської діяльності, якою передбачено збільшення коштів на обслуговування системи «Голос». Також заплановано збільшити видатки за програмою регулювання чисельності безпритульних тварин. Зміни до обох програм проголосовано після жвавої дискусії. Погодили зміни і до програм соціального захисту населення, освіти, розвитку молодіжної політики та спорту, підтримки та розвитку ЦПМД і ТМО.

Продовжили дію програми з відшкодування різниці в тарифах на комунальні послуги комунальним підприємствам міста, які, за постановою або ж рекомендаціями уряду, не підіймають тарифи у зв’язку із воєнним станом, але мають збитки через здорожчання собівартості послуг, зокрема, через ріст ціни на електроенергію тощо. За 9 місяців 2023 року така різниця у водоканалу становила 4,9 млн грн, у КП «Володимиртепло» – майже 16 млн грн.

Проголосували за виділення коштів податковій інспекції для оплати рекомендованих листів платникам податку на землю і нерухоме майно, що, відповідно, дасть у майбутньому надходження у місцевий бюджет.

Внесли також зміни до цьогорічного бюджету, які передбачають перерозподіл коштів у сумі 3,5 млн грн на придбання БпЛА, виділення 2 млн грн на укріплення кордону та спрямування коштів із субвенції “соцеконому” на закупівлю дронів. Голосуючи за зміни до бюджету 2023 року, депутати виключили з проєкту суму в 477 543 гривні для оплати ремонту приміщення туристично-інформаційного центру.

Проголосували і за головне питання чергової сесії – проєкт бюджету 2024 року. Обидва проєкти рішень представила увазі депутатського корпусу начальник управління бюджету та фінансів Оксана Субицька.

З урахуванням законодавчих змін, бюджет громади сформовано в сумі 416 млн 80 тис. грн, де власні доходи загального фонду становлять 63, 7% (264, 9 млн грн), спеціального фонду – 1,8%. Громаді було виділено базову дотацію в сумі 8,1 млн грн, освітню субвенцію в сумі 95, 1 млн грн, а також 40,7 млн грн додаткової дотації. Пріоритетним джерелом надходжень в структурі власних надходжень, як і раніше, залишається податковий збір на доходи фізичних осіб, обсяг якого становитиме 176 млн грн.

У порівнянні з очікуваними власними надходженнями до загального фонду 2023 року, прогноз доходів на 2024 рік зменшено на 720,7 млн грн. (26,9%).

Єдині капітальні видатки у сумі 1,9 млн грн передбачені в бюджеті на реабілітаційний центр, який буде головним проєктом наступного року.

Міський голова Ігор Пальонка подякував усім учасникам процесу формування бюджету за проведену колосальну роботу.

Депутати прийняли також низку земельних питань, які стосувались затвердження технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельних ділянок, поновлення договорів оренди землі, передачі земельної ділянки комунальному підприємству «Полігон» під розширення кладовища тощо. Два із запропонованих проєктів рішень не отримали депутатської підтримки.

На сесії прийнято рішення відмовити підприємиці у продовженні договору оренди частини приміщення територіального медичного об’єднання, який вона використовує під аптечний кіоск, чим заважає завершенню здачі в експлуатацію нового приймального відділення ТМО. «У відділенні екстреної медичної допомоги не має бути жодної комерції», – наголосила генеральний директор ТМО Тетяна Ващук.

Депутати не прийняли зміни до регламенту, якими передбачалась дистанційна участь депутатів у сесійних засіданнях. Проголосували за включення депутата Вячеслава Петрука до складу погоджувальної ради. Як і на попередній сесії, не погодились на дострокове припинення повноважень депутата Романа Савчука, який вдруге написав відповідну заяву.

Також було заслухано звіти депутатів Костянтина Зінкевича, Тетяни Ващук, Ганни Радкевич про роботу очолюваних ними постійних депутатських комісій.