Поромівська територіальна громада включена до переліку територіальних громад, які братимуть участь в експериментальному проєкті із запровадження комплексної соціальної послуги з формування життєстійкості. Відповідне рішення прийняло Міністерство соціальної політики України.
Нагадаємо, що Центри життєстійкості – це дружні, безбар’єрні простори, на базі яких надаватимуться різні соціальні послуги: інформування, консультування та соціально-психологічна допомога. Відтак, кожен житель громади зможе безкоштовно отримати кваліфіковану психосоціальну підтримку. Адже надавачі послуги проходитимуть відповідне навчання від партнерів проєкту – міжнародних організацій ЮНІСЕФ, ВООЗ та інші.
Також громада може додатково організувати тут ряд інших послуг, такі як: первинна правнича допомога, супровід ветеранів, консультації з питань зайнятості тощо.
Заступниця голови обласної державної адміністрації Мирослава Якимчук зазначає:
«Безбар’єрність, безпека та доброзичливість – головні принципи створення центрів життєстійкості. Окрім того, це доступний простір для проведення різноманітних тренінгів та навчання, координації волонтерської діяльності тощо. Проєкт є складовою Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», яку ініціювала Перша леді Олена Зеленська».
До слова, у лютому 2024 року такий центр запрацював у Нововолинській міській територіальній громаді. Це перший центр життєстійкості на Волині.
Загалом уже 64 громади країни долучилися до ініціативи зі створення центрів життєстійкості для своїх мешканців.