Про це йшлось під час засідання регіональної координаційної ради з питань гендерної політики, протидії торгівлі людьми та запобігання домашньому насильству під керівництвом директорки департаменту соціального захисту населення Волинської ОДА Оксани Гобод.
Нещодавно на Волині завершився масштабний проєкт у сфері протидії торгівлі людьми, реалізація якого тривала 11 місяців. Куратор проєкту – громадська організація «Волинські перспективи» за сприяння Представництва Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні та фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку.
Упродовж року в області тривала інформаційна кампанія та просвітницька робота серед населення. Семінари, тренінги, відкриті вуличні заходи, поширення листівок із контактами соціально-психологічної допомоги. Виїзні наради у райони та громади для максимального залучення волинян і зростання рівня поінформованості людей – що таке трудова експлуатація і куди можна звернутись за допомогою в скрутних випадках.
Проводилась робота із фахівцями, безпосередньо причетними до захисту прав та інтересів людей, які постраждали від насильства, експлуатації чи обмеження своїх прав. Як відзначила очільниця ГО «Волинські перспективи» Ніна Пахом’юк, практично кожна людина у пошуках роботи так чи інакше стикалась із недобросовісністю. Тож вагомим є результат опитування волинян, 98% з яких ствердно відповіли, що ознайомлені про небезпеку торгівлі людьми та знають, куди можна звернутись за допомогою.
До слова, на сьогодні в області діє 53 спеціалізованих служби підтримки постраждалих осіб: 38 мобільних бригад соціально-психологічної допомоги, 3 притулки для осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, 4 денних центри, 4 кризові кімнати, 1 центр соціально-психологічної допомоги, 3 спеціалізовані служби первинного соціально-психологічного консультування.
Вже у цьому році відкрили 3 нові служби підтримки, створені коштом державної субвенції: притулок у Ратнівській ТГ, денні центри з кризовою кімнатою у Забродівській та Литовезькій громадах. До кінця травня очікується відкриття таких центрів ще у Нововолинській та Павлівській ТГ.
Членам координаційної ради також презентували посібник «Карта допомоги та перенаправлення», в розробці якого взяв участь департамент соціального захисту населення Волинської ОДА. Це інформаційний вказівник для надавачів послуг, працівників гуманітарних та громадських організацій, представників громад про допомогу людям, що постраждали від фізичного, психологічного, сексуального чи економічного насильства.