Головна Політика При Волинській ОВА утворили Раду безбар’єрності

При Волинській ОВА утворили Раду безбар’єрності

650

Сьогодні у Волинській ОВА відбулось перше засідання регіональної Ради безбар’єрності за участю очільника області Юрія Погуляйка. Зустріч також проходила в онлайн-форматі для підключення учасників із районів та територіальних громад.

Рішення про утворення Ради безбар’єрності при Волинській ОВА офіційно затверджене 30 травня 2024 року розпорядженням начальника обласної військової адміністрації № 220. Водночас робота над забезпеченням безбар’єрного простору на Волині триває не перший рік. Тож насамперед заслухали результати цієї роботи від керівників ключових галузей області.

Про доступність фізичного простору на Волині доповів т.в.о. начальника управління містобудування та архітектури Василь Василенко.

До слова, за результатами моніторингу 2023 року, проведеного Міністерством відновлення, розвитку громад та інфраструктури України, Волинська область – серед шести регіонів із високим ступенем безбар’єрності. Зокрема, йдеться про доступність фізичного простору ЦНАПів, будівель для розміщень ВПО, залізничних та автовокзалів, закладів освіти і спортивних шкіл. Саме такі показники у Волині одні з найвищих в рейтингу регіонів.

Обласне управління охорони здоров’я відзначає, що в усіх лікувальних закладах області наявні сертифікати, що підтверджують доступність будівель і приміщень для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, передбачена можливість дистанційного перекладу жестовою мовою. Реабілітаційна допомога надається у 27 закладах охорони здоров’я, які підписали договір з Національною службою здоров’я України. До слова, у першому кварталі поточного року відкрили оновлене відділення реабілітації на 40 ліжок в КП «Медичне об’єднання Луцької міської територіальної громади».

Як відзначила заступниця начальника обласного управління охорони здоровʼя Людмила Рожко, багато роботи проводиться спільно із департаментом соціальної та ветеранської політики ОДА. Особливо щодо підвищення рівня поінформованості населення щодо послуг, прав та можливостей.

«Для підвищення рівня захисту жінок і чоловіків, хлопчиків і дівчат, осіб з інвалідністю від насильства – в області активно впроваджуються просвітницькі заходи для протидії примусу та експлуатації, – повідомила директорка департаменту соціальної та ветеранської політики Оксана Гобод. – Якщо раніше органи соціального захисту створювали лише фізичну доступність, то  зараз ми будуємо безбар’єрність у всьому, і фізичну, і цифрову, і суспільну».

Про забезпечення рівних можливостей волинян для участі в обласних спортивних і культурних заходах розповів Олександр Хвіщук, директор департаменту культури, молоді та спорту ОДА. Зокрема, про обладнання Волинського обласного драмтеатру сходовим підйомником для людей з інвалідністю, а також – встановлення підіймальної платформи «Форстор» в обласній науковій бібліотеці імені Олени Пчілки.

«Безбар’єрність у закладах освіти – це більше, ніж просто пандуси», – про безперешкодний доступ до приміщень закладів освіти поінформувала очільниця обласного управління освіти і науки Наталія Матвіюк. Як от облаштування навчальних закладів ліфтами, широкими дверними проходами, поручнями у вбиральнях і сходах, кнопками виклику, інформаційними вказівниками та утримання їх в належному стані. А також про забезпечення рівних можливостей та вільного доступу до освіти усіх груп населення області.

«Безбар’єрність – це коли зручно всім без винятку», – процитувала ініціаторку програми безбар’єрної України, першу леді Олену Зеленську, заступниця голови ОДА Мирослава Якимчук, підсумовуючи перше засідання Ради безбар’єрності. – Дякуємо усім, хто працює над розбудовою доступного простору області, аби забезпечити безбар’єрність волинянам. Це питання перебуває на контролі начальника обласної військової адміністрації та перших осіб держави. Тож рекомендуємо керівниками тергромад створити Ради безбар’єрності на місцях, а наступного засідання – спільно розглянути проблемні питання в галузі безбар’єрності та визначитись із їхнім вирішенням».

Зауважимо, що програми або заходи зі створення безбар’єрного простору затверджені у 16 громадах області, а саме: Володимирській, Затурцівській, Зимнівській, Устилузькій, Ковельській, Люблинецькій, Любомльській, Рівненській, Смідинській, Шацькій, Колківській, Луцькій, Олицькій, Прилісненській та Сошичненській.