Вчора під час «оперативки» начальника Волинської ОВА Івана Рудницького розглянули ряд питань, важливих для життєдіяльності області. Зокрема, важливість національно-патріотичного виховання молоді, запровадження фахівців із супроводу ветеранів у громадах та вчасну доставку пенсій населенню посередництвом «Укрпошти».
Як повідомив директор зі взаємодії з органами державної влади Волинської дирекції АТ «Укрпошта» Віталій Ковпан, кадрова ситуація поступово покращується. З 83 вакансій вже закрили 13, в тому числі завдяки взаємодії з органами місцевої влади. Відкриті посади начальників пересувних відділень.
«Для того, щоб вирішити швидко хоча б доставку пенсій, ми акумулюємо людей з сусідніх районів. На 99 відсотків наш парк задіяний для виплати пенсій та соціальних пільг», – каже Віталій Ковпан. До слова, Волинська філія «Укрпошти» – третя в Україні по кількості зимової Є-підтримки.
Начальник ОВА поцікавився, скільки часу потрібно, щоб остаточно вирішити питання із своєчасною доставкою пенсій. «Це залежить від притоку людей. Рух є. Наприклад, по Луцьку значно покращилась ситуація, по селам ще поки складно, але я бачу реакцію – місцева влада включилась в комунікацію і спільними зусиллями ми закриваємо це питання».
Також представник «Укрпошти» відповів на питання від громад щодо бронювання працівників та нарахування заробітних плат. Бронювання працівників, які перебувають на обліку у «Резерв+» бронюються упродовж 72 годин. Кандидати на посаду, які не мають такого статусу, будуть заброньовані після його отримання. Заробітна ж плата складається з посадового окладу та премії, але також залежить від кількості відпрацьованих годин, бо часто у віддалених населених пунктах робота листоношів триває неповний робочий день.
Також говорили про соціальний супровід ветеранів. Директорка обласного департаменту соціальної та ветеранської політики повідомила, що у 23 громадах Волині вже працюють 28 фахівців, які допомагають у питаннях документів, реабілітації та адаптації. З грудня 2024 року вони опрацювали 866 звернень від ветеранів, їхніх сімей і родин загиблих.
На сьогодні кожна із громад області прийняли рішення щодо введення посад фахівців із супроводу або співпраці з відповідними установами. За даними системи Е-ветеран по Волинській області подано 86 заяв, а рекомендованих для призначення фахівців можна буде працевлаштовувати уже в першій декаді березня.
«Додам, що віднедавна розширено перелік комунальних установ, в яких можна вводити штатні одиниці і працевлаштовувати фахівців із супроводу: це комунальні заклади охорони здоров’я, зокрема і ті, де є експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування осіб», – поінформувала Оксана Гобод.
«Це не має бути формальністю – важливо, щоб захисники не залишалися наодинці з бюрократією та труднощами повернення до мирного життя», – вкотре наголосив Іван Рудницький.
Окрему увагу під час оперативної наради приділили національно-патріотичному вихованню молоді. В області діє цільова програма, проводяться військово-патріотичні вишколи, а до викладання залучають ветеранів. Однак начальник Волинської ОВА переконаний, що такі заходи потрібно розширювати. Іван Рудницький акцентував на важливості живого спілкування школярів із захисниками, організації відкритих уроків та вечорів пам’яті, щоб молодь розуміла значення сучасної боротьби за незалежність:
«Адже саме наші захисники є героями новітньої історії України. Ветерани заслуговують поваги і вшанування, а діти – достойний приклад наслідування, зростати, шануючи свою історію».
Тож очільник області доручив управлінню освіти та науки пропрацювати впровадження національно-патріотичного виховання у школах.