Головна Політика Луцька громада підтримує проєкт безбар’єрності в Україні

Луцька громада підтримує проєкт безбар’єрності в Україні

3

Проєкт “Рух без бар’єрів” впроваджується з урахуванням Національної стратегії для створення безбар’єрного середовища в Україні під патронатом Першої Леді Олени Зеленської. Його реалізацією займаються Міністерство розвитку громад та територій, обласні військові адміністрації і місцеві громади. У цьому проєкті в пілотних містах з’являються безбар’єрні маршрути, які не тільки охоплюють фізичні зміни в міському середовищі, а й включають інформаційні, суспільні, економічні, цифрові та освітні аспекти, інтегруючись у всі сфери життя.

Луцька громада приєдналася до цього проєкту. Сьогодні особливо важливо усувати бар’єри, які перешкоджають руху людей у місті. Багато військових повертаються з фронту з пораненнями та потребують не лише лікування, а й інтеграції у соціум через доступний міський простір, транспорт і сервіси. Це питання справедливості – створення умов для тих, хто пожертвував здоров’ям заради країни.

Безбар’єрний маршрут – це зручний і доступний шлях, який дозволяє людям з інвалідністю, літнім людям, батькам з візками та іншим маломобільним громадянам легко пересуватися, користуватись необхідними послугами та активно брати участь у житті громади. Перший такий маршрут у Луцьку вже розробляється і з’єднує КП “Медичний центр реабілітації учасників бойових дій Луцької міської територіальної громади” з Луцьким військовим гарнізонним госпіталем. Він проходить через проспект Волі та вулицю Лесі Українки.

Об’єкт перевірявся неодноразово, тепер доробляють недоліки, ведуть перемовини з бізнесом для забезпечення доступу до магазинів, кафе, аптек. Згідно з рішенням сесії міської ради, заплановано фінансування на 2025–2026 роки для встановлення технічних засобів, механізмів і тактильних елементів, щоб забезпечити доступність для осіб з інвалідністю. Окрім цього, місто постійно працює над облаштуванням пандусів, підйомників, зовнішніх ліфтів.

За даними департаменту ЖКГ, наразі є 11 звернень щодо встановлення пандусів. У період з 2020 по 2024 рік було облаштовано 12 пандусів. На багатьох вулицях встановлено пониження бордюрного каменю та тактильну плитку. Луцька міська рада створила Раду безбар’єрності при голові міста, діє програма “Громада без бар’єрів” та інші заходи для соціальної інтеграції та безбар’єрності.