3 жовтня під головуванням голови райдержадміністрації Олександра Куська та за участю керівників установ, організацій району, селищного, сільських голів, керівників відділів, управлінь, структурних підрозділів РДА відбулась розширена районна нарада. На порядок денний виносились такі питання: про стан підготовки до позачергових виборів народних депутатів України 26 жовтня 2014 року; підсумки участі органів місцевого самоврядування району у проекті «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду-ІІ» та перспективи залучення коштів у проекті «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду-ІІІ»; про готовність закладів району до опалювального сезону 2014-2015 років тощо.
З першого питання виступила Лариса Васейчук, керівник апарату РДА, яка проаналізувала стан підготовки до проведення позачергових виборів народних депутатів України. На даному етапі робота апарату полягає в складанні попередніх списків виборців (відділ Державного реєстру виборців) та здійсненні поточного контролю за станом матеріально-технічного забезпечення дільничних виборчих комісій (відділ організаційно-кадрової роботи). Селищною та сільськими радами району відведені та обладнані стендами, дошками оголошень місця розташування передвиборної агітації. Олександр Кусько звернувся до лідерів органів місцевого самоврядування з приводу належного забезпечення благоустрою виборчих дільниць, яких у районі нараховується 29. До речі, вибори відбудуться без відеоспостереження.
По другому питанню інформувала Ольга Сахарук, керуюча справами районної ради, яка підбила підсумки роботи учасників проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду-ІІ» (МРГ). У районі реалізовані чотири мікропроекти, про які вже писала наша газета.
Олександр Кусько спільно з Ольгою Сахарук взяли участь у обласній нараді, на якій було підписано партнерську угоду «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду-ІІІ». Частина ІІІ даного Проекту суттєво відрізняється від частин І і ІІ. Буде проводитись конкурсний відбір як областей, так і районів. Відбір району базуватиметься на таких критеріях, як рівень соціально-економічних труднощів, задовільні показники попередніх фаз Проекту, віддаленість та готовність підтримати реалізацію МРГ. Процес відбору районів залишається тим самим, що й під час МРГ-ІІ. Нагадаю читачам, що Шацький район бере участь у даних проектах з 2008 року. За цей час в області реалізовано більше тисячі мікропроектів, в яких брали участь 9 районів Волині.
Про готовність галузей району до опалювального 2014-2015 років інформували Анатолій Павлей, начальник відділу освіти РДА (висловив сподівання, що з часом освітні заклади можна буде перевести на 100% опалення дровами, при умові згоди всіх зацікавлених сторін. – Авт.), Оксана Юхимук, головний спеціаліст відділу культури РДА, Світлана Крецу, головний лікар Шацької районної лікарні, Тетяна Васенько, головний лікар центру ПМСД Любомльського і Шацького районів, які доповіли про готовність своїх закладів до опалювального сезону.
Також на нараді розглядались питання щодо надання адміністративних послуг (детальніше у наступних номерах газети. – Авт.), надання земельних ділянок та фінансової допомоги учасникам АТО, використання коштів для проведення громадських робіт та на пожежну безпеку, виконання плану кровоздачі (при плані для району у цьому році 428 кровоздач, здійснено тільки 203) та заготівлі картоплі для медичних закладів (район спрацював дуже добре у цьому питанні – зібрано майже 12 т).
Віктор ГРИЦЮК та
прес-служба Шацької РДА.