Головна Цікаво Як правильно зберігати в міжсезоння шини: корисні поради та рекомендації

Як правильно зберігати в міжсезоння шини: корисні поради та рекомендації

3391

Питання про зберігання шин у автоаматорів виникає як мінімум 2 рази: навесні та восени. Важливо правильно створити умови для зберігання міжсезонної гуми, щоб вона «не постаріла» і залишилася придатною для подальшої експлуатації.

Загальні правила

На кожній шині необхідно зробити позначки, щоб знати, на якому колесі вона була встановлена. Для цього достатньо зробити відмітки передньої і задньої осі. Маркер або фломастер за тривалий період можуть стертися. Краще придбати спеціальні ковпачки в автомагазині.

Після зняття коліс необхідно їх ретельно обробити. Забруднені ділянки можуть стати вогнищем псування гуми, тому протектори шини слід очистити від бруду і промити водою. На чисті колеса необхідно нанести спеціальний засіб для консервації.

Важливо! Засіб для консервації втрачає ефективність, якщо перед його нанесенням колеса оброблялися автохимией для додання їм насиченого кольору.

Рекомендації зі зберігання літніх шин

Літня гума не призначена для використання при низьких температурах. Приміщення, де планується її зберігати, повинно бути теплим. В ідеалі – це опалювальний гараж.

Якщо в гаражі прохолодно, то можна опустити шини в Києві в льох. Там температура на 15-25% тепліше в порівнянні з вуличною.

Колеса на дисках необхідно скласти один на одного, щоб вийшов стовпчик. Їх можна також підвісити за середину металевого диска.

Якщо колеса без дисків, то їх можна тільки розташовувати вертикально. Необхідно повертати їх на 20 градусів кожні 2-3 тижні, щоб не змістився центр ваги через тривале перебування в одному положенні.

Важливо! Не можна зберігати колеса на металевих дисках в поліетиленових пакетах. Усередині них утворюється конденсат, який провокує утворення корозії.

Правила зберігання зимової гуми

Зимова гума, навпаки, боїться високої температури. Зберегти її до нового сезону легше, ніж літню. Приміщення для зберігання може бути будь-яким – від гаража до сараю на дачі.

На зимові шини згубно впливає спека. При температурі вище 50 градусів їх поверхню приходить в непридатність. Не можна їх тримати на відкритому повітрі.

Колеса можуть зберігатись у підвішеному стані або стопкою. Спосіб забезпечення схоронності залежить від наявності вільного місця в приміщенні. При розташуванні шин слід враховувати:

При зберіганні стопкою на нижні шини виявляється підвищений тиск. Експерти рекомендують раз в 1,5 місяці міняти їх місцями. Не можна використовувати тонку підвіску при зберіганні гуми в підвішеному стані, так як вона може призвести до деформації шини. Якщо іншого пристосування немає, то його слід обмотати попередньо ганчіркою.

При створенні умов необхідно подбати, щоб у приміщенні не накопичувалось багато пилу і бруду. Вони значно зменшують зносостійкість гуми, інакше доведеться купити шини в Києві на новий сезон.