Леся Українка – гідна донька українського народу. Як людина і як митець вона була дитям Волині. Лариса Петрівна Косач народилася 25 лютого 1871 року в місті Новоград-Волинському, тепер Житомирської області, в сім’ї повітового юриста Петра Антоновича Косача та відомої української письменниці, громадської діячки Олени Пчілки, сестри Михайла Драгоманова.
У зв’язку з переведенням Петра Косача по службі родина мешкала у Луцьку та Ковелі, а з 1882 року постійним її місцем проживання стало село Колодяжне. Саме на Волині, серед чарівної природи, у спілкуванні з селянськими дітьми минуло дитинство й отроцтво Лесі.
Милий серцю волинський край! Край предковічних дубів, незайманих борів, таємничих озер із смарагдовими облудними берегами. Край, який дав світові творця ніжної чарівної Мавки, гордої, незалежної Кассандри, нескореного Неофіта й одержимої Міріам, розповів людям дивну «Осінню казку» і проспівав «Лісову пісню», кинув нам гіркі «Сльози-перли». Край володарки ночей, яка серед темряви засвітила провідну зірку свободи, кинула виклик відчаю і горю. «Убий – не здамся», – девіз життя Лесі Українки.
За натурою Леся Косач була дуже вразливою, особливо до всього гарного як у природі, так і в людях…, мріяла стати художником, бо гарно малювала; музикантом, бо мала неабиякий хист до музики. І не знала дівчина, що в серці вже поселилася Муза, що її поезії судилося стати в майбутньому окрасою української літератури.
Але найбільшим було захоплення царицею красного письменства – Поезією. І саме про це захоплення нашої землячки Лесі Українки вели розмову школярі нашого району у стінах Будинку дитячої та юнацької творчості. Адже у залі зібралися майстри поетичного слова, шанувальники творчості Лесі Українки, юні літератори, які висловлювалися словами самої поетеси.
Конкурс читців проводився у двох вікових група. У середній віковій групі перемогу здобула Світлана Короць, учениця ЗОШ І-ІІІ ст. с. Прип’ять (на фото); 2 місце розділили між собою Іванна Кликоцюк, учениця ЗОШ І-ІІІ ст. с. Ростань, Світлана Турич, учениця ЗОШ І-ІІІ ст. с. Світязь, Оксана Цвинкилевич, учениця ЗОШ І-ІІ ст. с. Самійличі; 3 місце виборола Валерія Пех, учениця ЗОШ І-ІІ ст. с. Підманове. Перемогу у старшій віковій групі отримала Наталія Королюк, учениця ЗОШ І-ІІІ ст. с. Піща. За активну участь відзначено Ганну Кінах, ученицю ЗОШ І-ІІІ ст. с. Пульмо та Марину Шульгу, ученицю ЗОШ І-ІІ ст. с. Острів’я.
Переможців і учасників конкурсу нагороджено грамотами відділу освіти Шацької РДА.
Світлана ТУРИЧ, вчитель української мови і літератури ЗОШ І-ІІІ ст. с. Піща.