КОРОЛЬЧУК Ігор Адамович. Народився 23 квітня 1972 року в м. Луцьк. Освіта вища, у 2006 році закінчив Луцький державний технічний університет, фінансист, у 2008 році – Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу, інженер з газонафтопроводів та газонафтосховищ.
Трудову діяльність розпочав у 1988 році, коли приступив до роботи помічника єгеря Волинського обласного мисливсько-рибальського виробничого об’єднання. З 06.1993 по 12.1993 року – директор відділу маркетингу Волинської обласної Асоціації інвалідів та ветеранів. З 12.1993 по 03.1995 року – охоронець МП «Інтерпласт». З 08.1997 по 10.2000 року – бухгалтер-касир ВКФ «Галс». З 10.2000 по 12.2000 року – економіст ТзОВ «Галс-плюс» ЛТД. З 01.2001 по 07.2003 року – економіст ПМП «Арес». З 07.2003 по 04.2009 року – радник голови правління ВАТ «УКРНАФТА». З 02.2011 по 02.2014 року – директор ТзОВ «ВГБ». З 03.2014 до цього часу – помічник генерального директора, перший заступник генерального директора державного підприємства «Волинський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації» Мінекономрозвитку України.
Розпорядженням Президента України Петра Порошенка від 31 березня 2015 року №335/2015-рп призначений головою Шацької районної державної адміністрації.
Наприкінці минулого тижня з візитом у нашому районі побував голова обласної державної адміністрації Володимир Гунчик. Доволі насиченому та плідному перебуванню керівника області, зокрема, проведенню наради та відвідуванню деяких установ району, передувало представлення активу району новопризначеного голови Шацької РДА Ігоря Адамовича Корольчука.
Зачитавши Указ Президента України про призначення, Володимир Петрович не лише побажав успіхів у роботі новому голові, а й окреслив завдання, над якими потрібно працювати виконавчій владі району. Це, зокрема, консолідація громади, її об’єднання задля подальшого розвитку району, впровадження європейського вектору розвитку, забезпечення відкритості та прозорості роботи влади для громади району, забезпечення прав людей, увага бійцям АТО та їхнім сім’ям. «Забезпечуючи реалізацію реформ, які є рушієм економіки, ми маємо приймати непопулярні для народу рішення. Наше завдання – розказати та показати громадськості, що ці рішення в перспективі принесуть позитивний результат», – зазначив Володимир Гунчик. Наостанок, вітаючи Ігоря Корольчука з призначенням, побажав йому знайти порозуміння з головами сільських та селищної рад, депутатами різних рівнів при прийнятті рішень, дослухатися до думки громади, бо саме від такої співпраці залежить подальший розвиток району.
Вітаючи Ігоря Адамовича, голова районної ради Сергій Віннічук відзначив, що усіляко сприятиме та допомагатиме новому керівникові у роботі, адже в районі є над чим працювати, особливо у такий важкий для країни час. Свої щирі вітання та побажання успішної роботи висловив і попередник Ігоря Корольчука – Олександр Кусько.
Дякуючи усім за вітання та за довіру, Ігор Корольчук запевнив, що вотум довіри, який надали йому Президент України та голова ОДА, постарається виправдати. А у своїй роботі він сподівається на підтримку місцевих громад та буде старатися робити усе від нього залежне для розвитку району.
Далі Володимир Гунчик акцентував увагу присутніх на позитивній динаміці розвитку області та Шацького району зокрема. Так, за словами губернатора, Волинь має величезний ресурс для розвитку сільського господарства та тваринництва. Є господарства, які вирощують дуже хороші врожаї пшениці, успішно вирощують поголів’я худоби, функціонує чотири птахофабрики. На Волині розмістили свої підприємства світові лідери в галузі переробки, зокрема, «Нестле» («Торчинпродукт»). «Але нам не лише потрібно залучати інвестиції світових компаній, а й відкривати свої переробні підприємства, щоб ми не постачали сировину в Європу і звідти отримували готовий продукт уже за зовсім іншою ціною, а намагатися самим виготовляти якісну конкурентоспроможну продукцію,» – наголосив Володимир Гунчик. В області також достатньо потужностей для виробництва цукру. Потроху вирішуються питання із розширення потужностей та відновлення роботи інших підприємств. Щодо розвитку району, то тут Володимир Гунчик назвав два основні напрямки: туризм та залучення інвестицій для розробки родовищ торфу. За його словами, розвиток туризму в районі повинен вийти на європейський рівень, і для цього потрібно подбати, в першу чергу, про розвиток інфраструктури. Основне завдання влади – знайти потужних інвесторів, котрі готові вкладати у це свої кошти. Перший крок у цьому напрямку вже зроблено головою ОДА, котрий днями підписав документи, якими передбачено фінансування для облаштування благоустрою у районі шацьких озер. Окрім того, 100 млн. євро виділить держава на відновлення доріг у прикордонних регіонах України, до яких належить і Шацький район. Не слід забувати й про транскордонну співпрацю в рамках програми Україна-Білорусь-Польща, де передбачено 2 млн. євро на відновлення доріг.
Щодо іншої перспективи розвитку району, то тут Володимир Гунчик зазначив, що наш край має величезні запаси торфу після Маневичівського та Любешівського районів. Загалом запасів волинського торфу вистачить на 200 років, і це тільки розвідані торфовища. Тож вже сьогодні потрібно вирішувати, що з ним робити. Ще одна перевага Шацького району – в географічному розташуванні, бо поруч кордон із ЄС. Тож влада повинна подбати про якнайшвидше будівництво та відкриття переходу «Адамчуки-Збереже», аби інвестор і турист потрапляли до нас найкоротшим шляхом.
Після проведеної наради Володимир Гунчик разом із керівниками району відвідали декілька установ: центр надання адміністративних послуг (ЦНАП), редакцію газети «Шацький край», Шацький лісовий коледж та районний суд. У ЦНАПі губернатор цікавився проблемними питаннями структури, а представникам влади дав завдання попрацювати над кадровими питаннями та подбати про безпеку закладу.
Вперше за роки існування до редакції районної газети «Шацький край» завітав губернатор області. Спілкуватися із журналістами на місцях – принципова позиція Володимира Гунчика. Саме тому голова облдержадміністрації у рамках робочих поїздок у райони відвідує редакції тамтешніх друкованих ЗМІ.
– Я прийшов із конкретною метою: налагодити дійсно конструктивну співпрацю, – повідомив Володимир Петрович. – Хочу запевнити: районні газети можуть розраховувати на підтримку представників влади не лише тому, що останні виступають співзасновниками, а передусім тому, що саме районні видання особливо багато пишуть про життя району, його людей.
Також голова облдержадміністрації поділився кількома творчими ідеями та пообіцяв вивчити ретельно питання ціни на папір, вартість якого піднялася утричі, і навіть матеріально допомогти. Одначе співпрацю з районними виданнями Володимир Петрович бачить у значно ширшому контексті. Відтак має намір ініціювати внесення змін до бюджету області за результатами першого півріччя 2015-го, зокрема в програму співпраці зі ЗМІ, аби її значно розширити й передбачити потужнішу підтримку саме для районок.
Чітку позицію висловив Володимир Гунчик й щодо приєднання Шацького лісового коледжу ім. В.В. Сулька до Східноєвропейського національного університету ім. Лесі Українки на зустрічі у стінах Шацького лісового коледжу із його директором Ігорем Жмурком. Але оскільки у сторін виникають певні питання, Володимир Гунчик у телефонному режимі дав завдання ректорові Східноєвропейського університету Ігореві Коцану найближчими днями зустрітися з Ігорем Жмурком та узгодити усі проблемні питання, що виникають у зв’язку з приєднанням коледжу до вищого навчального закладу. А вже зі свого боку губернатор пообіцяв лобіювати це питання у Міністерстві. Адміністрація лісового коледжу та викладацький колектив переконані: приєднання до вузу дозволить підвищити якість підготовки фахівців, науковий ріст педагогічних кадрів, глибше реалізувати принципи ступеневої освіти тощо.
У Шацькому районному суді, спілкуючись із служителями Феміди, голова облдержадміністрації наголосив на важливості консолідації зусиль влади, правоохоронців, силовиків та, звісно, суддів у контексті мобілізаційних питань. Мовляв, ті, хто ухиляються від виконання обов’язку перед державою, за законом вчиняють злочин.
Наостанок голова облдержадміністрації підкреслив: варто шукати реальні можливості розвитку й практичне застосування потенціалу Шацького району зокрема й Волині загалом.
Віта ШЕПЕЛЯ.