Головна Цікаво 7 причин не ходити вдома у вуличному взутті

7 причин не ходити вдома у вуличному взутті

876

Все ще опираєтесь і лінуйтеся зайвий раз нахилитися, щоб зняти взуття? Повірте, робити це необхідно

Ганна Залеська

З часом це зіпсує підлогу в квартирі

Важкі черевики, підбори і піщинки на підошві просто дряпають підлогові покриття: паркет, паркетну дошку, ламінат, а також килими та килимові покриття. У підсумку підлоги швидше зношуються, хоча спочатку це непомітно.

На підошві залишаються токсичні речовини

Речовини, якими обробляються тротуари і проїжджа частина доріг (антиожеледні реагенти), вступають в реакцію не тільки з льодом, але і з такими продуктами, як моторні масла, пари бензину, солярки, вихлопних газів, а також з взуттєвої підошвою. Так що, якщо дозволити собі ходити вдома, не знімаючи взуття, по кутках квартири з часом утворюються скупчення токсичних речовин, що забруднюють повітря. Це відбувається і в теплу пору року, коли тротуари і газони також обробляють хімікатами.

На вуличному взутті переноситися бруд, від якої так складно позбутися

Звичайно, не все, що ви приносите в будинок на взуттєвої підошви — токсично. Але про бруд ж ви не будете сперечатися? Ви дійсно бажаєте в два рази частіше прибирати і мити підлогу? Чи все ж краще завести правило для всіх — знімати взуття відразу при вході? Крім цього, буде краще завести два килимка: один — перед дверима, а другий — відразу після вхідних дверей. Щоб бруд залишалася на них, а не проникала на кухню або спальню.

Порада: Пилососити килимки треба з обох сторін! А килимок, який лежить всередині квартири краще вибрати такий, який можна прати в пральній машині.

Взуттєва підошва — це місце скупчення шкідливих бактерій

З цим фактом ви не станете сперечатися, якщо згадаєте, де ви встигли побувати протягом дня: метро, підземні переходи, громадський туалет (в більшості випадків). А це означає, що на підошві, звичайно ж, залишилися бактерії, в тому числі і кишкової палички…

Ходити босоніж просто корисно

Кросівки та інша спортивна взуття повинна підтримувати вашу стопу і полегшувати навантаження на хребет і суглоби. Але ви не повинні відчувати цю підтримку постійно. Іноді варто тренувати м’яка м’язи і зв’язки, стимулювати кровообіг і судини нижніх кінцівок. А що допоможе це зробити? Ходіння босоніж!

Ви можете турбувати сусідів

Не замислювалися про це? А варто. Якщо вам не все одно, і ви не бажаєте приносити іншим людям незручності подібного роду. Ваші кроки можуть бути дуже гучними, особливо, якщо в квартирі дерев’яна яні підлоги і тонкі перекриття.

Ви повинні розслабитися після робочого дня

Приходячи ввечері додому необхідно перемикатися, налаштовуючись на відпочинок. Знімаючи взуття, що ви це робите, підсвідомо посилаючи сигнал мозку про те, що день закінчений і настав час для заслуженого відпочинку.