Головна Цікаво Адвокатський супровід бізнесу

Адвокатський супровід бізнесу

2216

Підприємництво – це діяльність, пов’язана з величезною кількістю ризиків. Вони можуть бути не лише фінансовими, а і юридичними, адже українське законодавство регулює практично всі сфери господарювання: трудові відносини з працівниками, бухгалтерський облік, податки, банківські операції, договірні зобов’язання з контрагентами тощо. Таким чином, кожному власнику бізнесу доводиться або вивчати правові норми самостійно, що потребує великих затрат часу та особистих зусиль, або ж наймати спеціалістів даної галузі.

Як вказано на сайті юридичної компанії «Турій та Партнери», після прийняття змін до Конституції, а саме абз.4 ст. 131-2, звичайні юрисконсульти були позбавлені можливості представляти своїх роботодавців у судах навіть за наявності довіреності. У зв’язку з цим виник великий попит саме на адвокатські послуги, оскільки дуже мало керівників компаній готові особисто збирати довідки і їздити на численні засідання з будь-якого адміністративного чи господарського спору.

Оптимальним розв’язанням даної проблеми для більшості фізичних осіб-підприємців, малих та середніх компаній є абонентське обслуговування у приватного адвоката або в юридичному об’єднанні. Підписавши відповідну угоду, клієнт може в будь-який час отримати необхідні види правової допомоги без введення додаткової посади юриста у штатний розпис. Власникам бізнесу це дозволяє раціонально розподіляти бюджет – не потрібно створювати нове робоче місце з відповідним обладнанням, сплачувати ЄСВ і заробітну плату, проводити додаткове навчання та утримувати недешевого спеціаліста навіть у час простою.

Які послуги надає адвокат для бізнесу?

Перелік тих чи інших методів юридичного забезпечення господарської діяльності для кожного підприємця встановлюється індивідуально, після ознайомлення із особливостями його роботи, статутом, КВЕДами. За результатами першої зустрічі адвокат для бізнесу пропонує певний пакет послуг, який узгоджується сторонами та фіксується у відповідному письмовому договорі. Вони можуть містити наступні форми правової допомоги:

  • надання консультацій (особисто, телефоном чи онлайн);
  • підготовка до створення, перетворення, ліквідації юридичної особи або ФОП;
  • договірна робота (складання, редагування, перевірка законності, аудит ризиків);
  • вибір групи оподаткування, знаходження механізмів зменшення витрат, отримання податкових пільг та кредитів, повернення ПДВ, реструктуризації або списання боргів;
  • контроль кадрового діловодства, правильності оформлення документів, нормування робочого часу, підготовка колективного договору, трудових контрактів, наказів;
  • досудове врегулювання корпоративних, господарських, банківських, адміністративних та інших спорів;
  • супровід при податкових перевірках, інспекціях з пожежної безпеки, охорони праці та ін.;
  • допомога з питань антимонопольного законодавства і захисту економічної конкуренції;
  • інформаційна підтримка участі в державних закупівлях, створенні пропозицій для торгів;
  • взаємодія з органами державної влади й місцевого самоврядування, збирання та подання на розгляд необхідних документів, отримання в інтересах клієнта ліцензій, дозволів, погоджень, довідок, рішень тощо;
  • посередництво між довірителем та третіми особами (постачальниками, замовниками, перевізниками, кредиторами, боржниками, орендарями і т.п.);
  • оскарження незаконних діянь посадових осіб державних і муніципальних органів;
  • представництво у судах всіх інстанцій, підготовка процесуальних документів;
  • подання судових рішень для примусового виконання.

Що краще: юридична компанія чи штатний адвокат?

Отримання адвокатського Свідоцтва – тривалий процес, який потребує здобуття вищої освіти за фахом «право», не менше 2 років досвіду, складання кваліфікаційного іспиту та проходження протягом 6 місяців стажування, направлення на яке видає Рада адвокатів відповідного регіону. Та навіть виконання всіх цих вимог не є достатньою умовою для успішного ведення власної практики – потрібні також глибокі знання законодавства, особисті навички, соціальні зв’язки, вміння оперативно вирішувати проблеми юридичного характеру. Виходячи з цього, знайти насправді кваліфікованого адвоката, який би погодився бути найманим працівником за невелику плату, доволі складно.

Як правило, досвідчені юристи є самозайнятими особами та працюють індивідуально, або ж створюють юридичні об’єднання. Колегіальна робота спеціалістів з різних галузей права дозволяє легко досягати потрібного результату, використовуючи сильні сторони кожного із партнерів. Завдяки цьому клієнти завжди можуть розраховувати на максимально швидке та повне владнання будь-яких питань та ситуацій, які виникають під час здійснення ними підприємницької діяльності.