Головна Цікаво Будьте обережні на льоду!

Будьте обережні на льоду!

2416

Ще раз звертаємося до насе­лення з застереженням щодо без­печної поведінки на во­доймах і річках району. У зв’язку з почат­ком льодоставу товщина льодо­вого покриву неоднорідна. Тому вихід та виїзд на лід без його попереднього обстеження загро­жують життю людей і є недо­пустимі. У різних місцях річок і озер товщина льодового покриву може бути різною, його міцність послаблюється течією і іншими факторами.

Пам’ятайте! Блакитного кольору з синюватим або зелен­куватим відтінком лід безпечний при товщині не менше 5-7 см для одного пішохода, 25 см – при катанні на ковзанах та групових переходах, 35-43 см – для переправи вантажного автомобіля вагою до 15 т, 40-50 см – для трактора або тягача вагою до 20 т. Міцність льоду білого, сірого або з жовтуватим відтінком на­багато менша, тому він непридатний для переправи.

Під час руху по льоду потрібно обходити небезпечні місця та ді­лян­ки, покриті снігом.

Шановні любителі зимової риболовлі, не забудьте у свій ящик з рибальським приладдям покласти мотузку товщиною 3-5 мм і дов­жиною 15-20 м з петлями на обох кінцях. При надзвичайній ситуації цей нехитрий засіб допоможе врятувати життя вам або вашим товаришам.

У випадку пролому льоду не панікуйте, витягніть руки, пок­ладіть їх на край льоду і кличте на допомогу. Ляжте грудьми на край льоду і, відштовхуючись від протилежного краю пролому, виберіться на лід з того боку, звідки йшли. Відповзіть (відко­ті­ться) від пролому.

При наданні допомоги наближайтесь до потерпілого повзком. Подавайте йому кінець жердини, дошки, драбини, шнурок, пояс, гілку дерева тощо. Підтягуйте до себе, не піднімаючись на ноги. Якщо рятувальників 2-3 чоловіки, слід лягти на лід ланцюгом і підповзати до потерпілого, утримуючи один одного за ноги. Зробіть усе можливе для обігріву потерпілого, переодягніть в сухий одяг, дайте гарячого чаю, кави і надайте йому лікар­ську допомогу.

Громадяни! Будьте обережні на льоду водойм та річок, особливо в період льодоставу! Пам’ятайте! Слабка крига – основна причина загибелі людей на льоду.

При виникненні нещасних випадків на водоймах району звертайтесь цілодобово за телефоном 9-48-30, с. Світязь, пров. Монастирський, 6.

Водолазно-рятувальне відділення (смт Шацьк)

аварійно-рятувального загону спеціального призначення управління МНС України в Волинській області.