Головна Цікаво Бурчить і тече – коли пора рятувати холодильник?

Бурчить і тече – коли пора рятувати холодильник?

2030

Під ящиком для фруктів і овочів збирається вода, ящик примерз і не висувається, а на підлозі регулярно з’єднання є калюжі? Не поспішайте викликати майстра, в деяких випадках причину можна усунути власними силами. Розповідаємо, що можна зробити, якщо холодильник працює несправно.

Накопичується вода внизу під ящиком для фруктів і овочів

Причина № 1

Під нижніми ящиками в холодильній зоні збирається вода. Іноді з-за полою ящики примерзають до дна холодильника і не висуваються.

Засмічення дренажного отвору

Такі засмічення відбуваються дуже часто через особливості роботи крапельної системи відтавання. Разом з краплями води в отвір потрапляють крихти, пил і залишки продуктів. В результаті вода не йде, куди належить, а стікає під ящики, на дно холодильної камери. Потім, під час циклу охолодження, вона може замерзнути. У підсумку ящики прилипають до дна, не висуваються, і ви не можете ними користуватися, а в холодильній камері з’єднання являється неприємний запах.

Якщо довго ігнорувати підтікання, компресор холодильника рідше буде відключатися, що призведе до неправильної роботи приладу.

Що робити?

Вам може знадобиться спринцівка, ватяна паличка або тонкий дріт.

  • Приберіть продукти з холодильника і від’єднайте його від електричної мережі.
  • Коли полій відтане, вийміть ящики з холодильника, тепер ви зможете це зробити!
  • Почистіть злив за допомогою ватної палички або з допомогою спеціального пристосування, яке входити до комплектації холодильника.
  • Візьміть невелику спринцівку (дитячий клізму), налийте в неї воду. Температура води в даному випадку не важлива, але можна налити теплу. Вставте в спринцівку злив і натисніть. Злив розташовується на задній стінці холодильної камери під випарником і потрібен для того, щоб виводити талу воду з холодильного відділення в спеціальний резервуар, який розташовується біля компресора. Введіть воду з допомогою спрынцовки кілька разів, якщо вона йде у відсік для збору конденсату, значити засмічення усунутий.

Не допомагає? Тоді потрібна повна розморожування холодильника!

  • Видаліть всі продукти з холодильника і залиште його для розморожування на ніч або на 12 годин.
  • Вранці спробуйте ще раз виконати всі дії з спринцівкою і ватною паличкою.
  • Візьміть тонкий дріт і прочистіть дренаж з її допомогою. Щоб нічого не зіпсувати і не пошкодити шланг і інші поверхні холодильника, дійте дуже обережно і повільно. Не вийшло, викликайте майстра! Якщо прочищення дренажного отвору і регулювання по рівню не принесли результату, і в холодильнику все одно накопичується вода під ящиками, швидше за все, мова йде про поломку, усунення якої потребує втручання професійного майстра.

Не забувайте, що розташування продуктів на полицях також важливо. Вони не повинні торкатися елементів випарника.

Причина № 2

Погано закривається дверцята. З-за нещільно прилягає дверцята в холодильній камері утворюється полій, в холодильник потрапляє теплі повітря, з-за чого він рідше відключається. У підсумку на задній стінці утворюється лід, а під ящиками і на підлозі навколо збирається вода.

Що робити?

Перевірити установку холодильника. З-за нерівності підлоги прилад може бути встановлений неправильно, а саме несоблюден потрібний нахил холодильника того. У цьому випадку достатня відрегулювати ніжки.

Якщо справа в гумовому ущільнювачі і поломці пружини, яка автоматично закриває дверцята (таке часто буває в холодильниках side-by-side c двома дверцятами), необхідно викликати майстра, який, найімовірніше, змінить несправні деталі. Однак, перш, ніж його викликати, не забудьте почистити ущільнювач від бруду і налиплого бризок. Можливо, гумка занадто сильно забруднена.

Для справної роботи холодильника потрібний нахил назад.

Шумить і бурчить

Найчастіше з цим пунктом справляється просте переміщення продуктів на полицях. Швидше за все, у вашому холодильнику занадто багато продуктів, вони розташовані не правильно або прилад стикається з меблями, трубами опалення та іншими предметами, які заважають безшумній роботі приладу.

Якщо наші поради не допомогли, не намагайтеся проводити ремонт самостійно. Викликайте майстра, який обов’язково впоратися з несправностями.