Шосейні велосипеди – це велосипеди, основне завдання яких – досягти максимально можливої швидкості. Варто купити спорт велосипед тим, хто цінує спортивні змагання та високі швидкості. Вони добре справляються з брукованими, бетонними поверхнями, а сучасні моделі підходять і для їзди по гравію.
Типовий спортивний шосейний велосипед – це велосипед, у якому велосипедист максимально нахилений уперед. Завдяки цьому можна досягти найкращого аеродинамічного становища. Ось чому велосипедисти, які беруть участь у професійних перегонах, можуть розвивати швидкість до 80 км/год! Любителі можуть вибирати з широкого асортименту шосейних, м’яких, витривалих чи гравійних велосипедів.
Традиційний шосейний велосипед – ідеальний для швидкості
Для шосейних велосипедів характерні легка та вузька рама, рульове колесо у вигляді вигнутого «баранця» і великі та тонкі колеса, на які кріпляться гладкі шини, накачані до дуже високого тиску – навіть 10-15 атмосфер. Рама жорстка та не амортизує. На рульовому колесі є важелі, тобто перемикачі, нерозривно пов’язані з ручкою гальма.
Перемикання передач і гальмування здійснюється тим самим важелем. Кермо та сідло приблизно на одній висоті, так що водій приймає сильно нахилене положення – таке положення тіла значно покращує аеродинаміку.
Дещо інший різновид шосейних велосипедів – це велосипеди для тріатлону або тайм-байків, в яких замість баранчика прикріплено пристосування, що дозволяє прийняти ще лежаче положення. Ручки керма спрямовані вперед для мінімального опору повітря.
Зручні моделі для дороги
Шосейний байк середній для інших доріг, а похило також не дуже комфортно для прогулянкової їзди. З цієї причини класична модель шосейного велосипеда зазнала невеликих змін, щоб створити моделі, що ідеально підходять для їзди по пересіченій місцевості, як по місту, так і по лісових стежках. Велосипеди Softail, на відміну традиційних шосейних велосипедів, мають часткову амортизацію задньої частини.
Це, як і раніше, велосипеди, призначені в основному для дороги, але вони можуть бути трохи зручнішими, ніж їхні «жорсткі» аналоги. Іншою альтернативою є так званий велокрос, тобто велосипеди CX. Вони також використовуються професіоналами для перегонів по пересіченій місцевості, але вони також зарекомендували себе як цілий байк для любителів шосейних доріг. Їх характерні товстіші шини і потужніші гальма, але з-за різної геометрії рами можуть бути незручні деяких людей. Однак становище на CX має одну перевагу – воно дозволяє швидко сідати та сідати з велосипеда.
Гравійні та витривалі велосипеди – універсальні моделі для доріг та складних маршрутів
При пошуку велосипеда, що ідеально підходить як для дороги, так і для лісових стежок, варто звернути увагу на гравій. Вони поєднують у собі характеристики шосейних, бігових та витривалих велосипедів. У них аналогічна геометрія рами, але трохи м’якша і відповідно зручніша. Як і у шосейних велосипедів, у них кермо у формі ягняти. Більш широка колія та можливість встановлення широких шин з великим протектором дозволяють гравійному велосипеду успішно справлятися навіть із гравійними та ґрунтовими дорогами. При цьому ніщо не заважає використовувати його як шосейний мотоцикл, досягаючи високих швидкостей.